А ви знали про нові штрафи ПДР (ДАІ) в Україні?

А ви знали про нові штрафи ПДР (ДАІ) в Україні?

В Україні набули чинності зміни до закону щодо управління автотранспортом у стані алкогольного або наркотичного сп’яніння. Згідно з новими правилами дорожнього руху, за порушення закону водіям загрожує від 17 до 34 тисяч гривень штрафу і позбавлення прав на термін до трьох років. А при повторному порушенні штраф зростає до 51 тисячі гривень. Відповідно, також переглянуті штрафи за порушення встановлених правил дорожнього руху в бік їхнього посилювання.

У чому суть змін, як вони відіб’ються на любителях проїхатися з вітерцем і чи будуть сприяти підвищенню безпеки на дорогах, – про це піде мова в статті. Тут ви знайдете інформацію про величину запланованих штрафів для порушників ПДР, як оплатити, перевірити, в тому числі і в режимі онлайн.

Про попередні поправки до Правил дорожнього руху в Україні

Згідно з Постановою Кабінету Міністрів України № 883 від 10 листопада 2017 року, внесено зміни до пункту 12.4 розділу 12 і 5.63.1 / 5.63.2 розділу 33 підрозділу 5.

У всіх населених пунктах максимальна допустима швидкість пересування транспортних засобів встановлюється на рівні 50 км/год. Раніше діяла норма була 60 км/год. При цьому, з 23-00 до 6-00 залишається можливість руху ТЗ в населених пунктах зі швидкістю до 60 км/год, що цілком логічно, так як в даний проміжок часу інтенсивність руху транспорту і пішоходів мінімальна.

Відповідно, маркування дорожніх знаків, що обмежують швидкість в населених пунктах, змінена з 60 на 50.

Штрафи за порушення ПДР: що заплановано?

В Уряді України ведеться розробка низки заходів, спрямованих на зміну штрафів ДАІ (штрафи ПДР України) за порушення норм при парковці ТЗ, за керування автомобілем в нетверезому стані, за відсутність прав на керування транспортним засобом, а також за процедурою видачі водійських прав.

Поки це неофіційна інформація, яка не має під собою жодних правових і документальних підтверджень. Розглянемо, що передбачається змінити і які штрафи чекають водіїв в найближчому майбутньому.

⚠️ За перевищення максимально допустимої швидкості водій буде оштрафований на 3400 грн.

⚠️ Такий самий штраф у 3400 грн отримає водій, який утік з місця аварії (дорожньо-транспортної пригоди).

⚠️ Керування транспортним засобом особою, яка не має водійських прав, складе 10200 грн при першому випадку порушення і 40800 грн при повторному порушенні, скоєному протягом 12 місяців

⚠️ Удвічі більше заплатить громадянин, позбавлений водійських прав, якщо буде помічений за керуванням автомобілем. Штраф при першому порушенні складе 20400 грн і 40800 грн при повторному порушенні протягом року

⚠️ Термін прийняття адміністративного покарання для водія, який перебував за кермом в стані алкогольного/наркотичного або іншого типу сп’яніння, змінюється з 3 місяців до 1 року з моменту правопорушення

⚠️ При первинній видачі водійських прав термін їх дії становить 2 роки, потім обмін без іспитів на 30 років. Якщо у водія зафіксовано три і більше порушень ПДР, від нього вимагається здача іспиту для продовження водійських прав.

Ці нововведення стосуються водіїв і спрямовані на те, щоб знизити кількість інцидентів за участю нетверезих водіїв, а також аварій, що сталися внаслідок перевищення безпечного швидкісного режиму. Зрозуміло, заходи відрізняються істотним підвищенням розміру штрафів, що має сприяти підвищенню безпеки дорожнього руху в цілому і дисциплінованості водіїв, зокрема.

Нові правила паркування, евакуації ТЗ і відеофіксації порушень

Перелік високих штрафів для водіїв-лихачів і нетверезих водіїв також планується доповнити санкціями щодо водіїв (власників) транспортних засобів, що грубо порушують правила паркування.

На сьогоднішній день приведення в порядок правил паркування і посилення штрафів за порушення паркування (залишення автомобіля без нагляду) є не менш актуальними, ніж перевищення швидкості на трасі або в населеному пункті. Висока концентрація транспортних засобів на міських вулицях вимагає суворого підходу до тих, хто паркується в дворах, прибудинкових територіях, біля місць масового скупчення людей, біля освітніх установ, лікарень, дитячих садків, шкіл, магазинів.

Найчастіше горе-водії залишають свої автомобілі на трамвайних коліях, на дорожніх смугах, відведених для руху громадського транспорту, тим самим провокуючи утворення автомобільних заторів або створюючи аварійні ситуації.

У 2019 заборонили:

❌ парковку на залізничних переїздах і трамвайних коліях

❌ парковки на перехрестях і пішохідних переходах

❌ паркуватися на мостах, шляхопроводах, у тунелях, біля зупинок транспорту (не ближче 30 метрів)

❌ парковку в місцях (не ближче 10 метрів), де проводяться дорожні роботи

❌ парковки в містах, де неможливий зустрічний роз’їзд

При цьому дозволяється евакуація авто при порушенні правил парковки і фіксація порушення на відео.

Як дізнатися свої штрафи ПДР?

В Україні діє онлайн сервіс оплати штрафів ПДР за номером посвідчення водія (або за номером автомобіля). Щоб скористатися сервісом, слід пройти по посиланню shtrafua.com. Також, можливо встановити мобільний додаток для iOS і Android.

Ця послуга дозволяє сплатити штраф ПДР онлайн через систему Приват24, за допомогою своєї банківської картки, а також інших платіжних систем, зазначених на сайті сервісу. Користувач отримує знижку і ряд інших переваг від нового мобільного сервісу:

✅ можливість дізнатися і сплатити штрафи за порушення ПДР

✅ перевірити свої штрафи ПДР

✅ уникнути помилкового повторення суми штрафу

✅ оплатити штраф з 50% знижкою при автофіксації

✅ не відвідувати банківське відділення для оплати штрафу

✅ після оплати отримати підтвердження про списання боргу