А знали Ви, що внесенні зміни передачі в оренду водних об’єктів?

А знали Ви, що внесенні зміни передачі в оренду водних об’єктів?

Нагадуємо, що 02 березня 2021 року набрав чинності Закон України  «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо уточнення порядку передачі в оренду водних об’єктів у комплексі з земельними ділянками».

Законом уточнено, що водні об’єкти надаються у користування за договором оренди землі в комплексі з розташованим на ній водним об’єктом у порядку, визначеному земельним законодавством України. Право оренди земельної ділянки під водним об’єктом поширюється на такий водний об’єкт.

Типовий договір оренди землі в комплексі з розташованим на ній водним об’єктом затверджується Кабінетом Міністрів України.

Які обов᾽язки у орендатора водного об’єкту у комплесі із земельною ділянкою?

За користування водним об’єктом орендар зобов’язаний сплачувати орендну плату за водний об’єкт та оренду плату за земельну ділянку під таким водним об’єктом. Окрім того, визначено, що у договорі оренди землі в комплексі з розташованим на ній водним об’єктом також зазначаються такі відомості:

✅ розмір орендної плати за водний об’єкт;

✅ об’єм та площа водного об’єкту (водного простору), у тому числі рибогосподарської технологічної водойми;

✅ перелік гідротехнічних споруд, лінійних споруд, мостових переходів, а також інших об’єктів інфраструктури, розташованих на земельній ділянці (за наявності), їх характеристики та стан;

✅ зобов’язання орендаря щодо здійснення заходів з охорони та поліпшення екологічного стану водного об’єкта, експлуатації водосховищ і ставків відповідно до встановлених в установленому порядку режимів роботи, а також необхідність оформлення права користування гідротехнічними спорудами та права спеціального водокористування.

Невід’ємною складовою договору оренди землі в комплексі з розташованим на ній водним об’єктом є паспорт водного об’єкта. Також законодавством встановлено:

1️⃣ 5 денний строк після державної реєстрації права оренди земельної ділянки державної або комунальної власності для надання копії договору оренди відповідному податковому органу, а в разі оренди земельної ділянки в комплексі з розташованим на ній водним об’єктом – також відповідному територіальному органу центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері розвитку водного господарства;

2️⃣ заборону на передачу в суборенду земельної ділянки в комплексі з розташованим на ній водним об’єктом.

Зобов’язано орендарів:

? яким водний об’єкт надано в користування на умовах оренди, надавати іншим водокористувачам можливість здійснювати спеціальне водокористування;

? щодо здійснення заходів з охорони та поліпшення екологічного стану водного об’єкта, експлуатації водосховищ і ставків відповідно до встановлених в установленому порядку режимів роботи, а також щодо необхідності оформлення права користування гідротехнічними спорудами та права спеціального водокористування;

⚠️ Крім цього, зазначено, що договори оренди водних об’єктів, укладені в порядку, визначеному законодавством, до набрання чинності цим Законом діють у строки та на умовах, визначених такими договорами. Поновлення таких договорів здійснюється без проведення земельних торгів у порядку укладення договорів оренди землі.

Сторони договорів оренди водних об’єктів, договорів оренди земельних ділянок під водними об’єктами, укладених до набрання чинності цим Законом, які не містять умов щодо розміру орендної плати за земельну ділянку, на якій розташований водний об’єкт, або щодо розміру орендної плати за водний об’єкт, зобов’язані визначити такі умови протягом року з дня набрання чинності цим Законом.