Бідний морж приліг відпочити в Арктиці, а прокинувся на Британських островах

Бідний морж приліг відпочити в Арктиці, а прокинувся на Британських островах

В середині березня на пляжі в Ірландії був помічений справжнісінький морж, які в цій екосистемі ніколи не водились. Спеціалісти вважають найімовірнішою теорію появи цієї тваринки тут те, що морж можливо приплив через атлантичний океан з Гренландії на айсбергу, який відколовся від основного льодовика. Це стало можливо через глобальне потепління, яке стало причиною танення льодовиків на північному та південному полюсах.

Що повідомляють про цю пригоду місцеві ЗМІ?

Туриста без візи в Ірландії помітили місцеві жителі. Першим побачив моржа Алан Хуліхан та його п’ятирічна дочка у той момент, коли вони гуляли по пляжу на острові Керрі.

Як повідомляють зоологи, більшість моржів постійно проживають поруч з полярним колом, де для них найбільш оптимальна температура. А от до Ірландії вони прибувають дуже рідко. Вперше такий випадок зафіксували 100 років тому. Але після того випадку нічого схожого не відбувалось аж до 80 років двадцятого століття. І от за останні три десятиліття в Ірландію прибули понад двадцять туристів моржів. Проте тільки цього моржа змогли офіційно сфотографувати, що стало сенсацією.

Цікаво, що дорослий морж може вирости до майже чотирьох метрів у довжину, а його вага часто буває півтори тонни. А це означає, що важить така тваринка як невеликий легковий транспорт.

У особини, яка припливла нещодавно, ріст один метр, а ікла довжиною тридцять сантиметрів. Можна припустити, що морж ще підліток.

Вчені вважають, що наближатись до моржа не варто, оскільки це для нього стрес і не дозволить йому відпочити. А як тільки той оговтається після довгого маршруту, сам повернеться до дому.