Важливі дані про пенсії: збільшення середньої пенсії в Україні на 400 гривень за рік.

Важливі дані про пенсії: збільшення середньої пенсії в Україні на 400 гривень за рік.

Середній рівень пенсії в Україні на даний момент понад 3400 гривень. І це на чотириста гривень більше, ніж було той рік. Про такі давні повідомила міністр соціальної політики в Україні. Що вплинуло на таке підвищення та чому так сталось у час економічної кризи?

Яка ситуація з пенсіями в Україні?

Програма міністерства соціальної політики спрямована в першу чергу на збільшення мінімальних пенсій в Україні. У той факт, що середня пенсія склала понад 3410 гривень вплинули також одноразові виплати по одній тисячі гривень та доплати тим пенсіонерам, які старші за вісімдесят років.

У цьому році доплати та підвищення пенсій отримало понад 10 мільйонів людей. Це у свою чергу суттєво вплинуло на збільшення середньої пенсії за рік.

Міністр соціальної політики зазначила велике досягнення, що на початку року менше 2000 гривень отримували понад чотири мільйони пенсіонерів, а от наприкінці 2020 таких стало лише 1,8 мільйона. Тобто понад 2,2 мільйона пенсіонерів тепер отримають більше пенсії, ніж дві тисячі гривень «ганебна межа» за словами очільниці міністерства.

Також вона повідомила, що вже розробили нові законопроекти, а також додають пропозиції щодо зареєстрованих законопроектів, які дозволять покращити роботу на усіх рівнях пенсійної систем. Це також стосується призначення дострокових пенсій батькам дітей, які хворіють тяжким рідкісним захворюванням. І схожі випадки, при яких потребується більш ранній вихід на пенсію.