Ви знали, що ФОПи зобов’язанні використовувати з 1 січня касові апарати?

Ви знали, що ФОПи зобов’язанні використовувати з 1 січня касові апарати?

Частина ФОПів зобов’язані з 1 січня 2022 року користуватися касовими апаратами: як їх вибрати?

Який вид розрахункових апаратів обрати, кожен підприємець вирішуватиме самостійно, але програмні РРО мають більше переваг.
Існують 4 види програмних реєстраторів розрахункових операцій:

? Стаціонарний – встановлений на конкретну господарську одиницю та використовується за адресою, зазначеною в реєстраційній заяві.
? Пересувний – зареєстрований на конкретну господарську одиницю (транспортний засіб), але може використовуватися на всій території України.
? Каса самообслуговування – встановлений на конкретну господарську одиницю та використовується за адресою, зазначеною в реєстраційній заяві. Застосування не передбачає залучення касира (платіжний термінал).
? Інтернет-торгівля – встановлений на конкретну господарську одиницю і використовується за адресою, зазначеною в реєстраційній заяві. При його застосуванні можливе залучення касира (інтернет-магазин, сайт).

? Державна податкова служба пропонує безкоштовні ПРРО для операційних систем Android і Windows. ПРРО для Android можливо завантажити лише з сайту податкової.
Безкоштовний ПРРО від податківців розроблений для виконання базових функцій РРО: фіскалізації розрахункових операцій та роботи з електронними чеками. У нього обмежений функціонал, який не передбачає інтеграцію з електронними системами автоматизації бізнесу.

⚠️На ринку з’явилося чимало комерційних продуктів ПРРО. Відкритий код дає можливість чи не кожному підприємцю створити власний ПРРО та надсилати дані для звітності.

Платні реєстратори дозволяють інтегрувати ПРРО в існуючі облікові програми, адмініструвати роботу всіх кас і касирів одночасно, створювати товари і групи, завантажувати товари з інших програм, змінювати ціни та надавати знижки.

На зображенні показані найбільш популярні ПРРО, їх вартість та деякі особливості використання.