Ви знали, як оподатковуються товари під час презентації? Акцизний податок

Ви знали, як оподатковуються товари під час презентації? Акцизний податок

Акцизний податок – непрямий податок, що повинні сплатити виробники або реалізатори для підтримання попиту на деякі товари. Стаття податкового кодексу України номер 215 вказує перелік цих товарів:

? Алкогольна продукція

? Тютюн, його замінники, тютюнові вироби

? Нафтопродукти

? Легкові автомобілі, причепи, напівпричепи, мотоцикли

А чи нараховується акциз для товарів, які надаються покупцям для реклами безкоштовно?

Дуже ефективною рекламною акцією для нових клієнтів є роздача безкоштовних товарів. Це не тільки привертає увагу простих людей (майбутніх клієнтів), але і добре відкладається у їх пам’яті. Не обов’язково безкоштовно роздавати товар, це можуть бути аксесуари з логотипом або необхідні речі для дому. Найпопулярнішими з таких речей можна назвати:

? Ручки

? Зонти

? Футболки 

? Чашки

? Календарі 

? Світшоти 

А що стосується підакцизних товарів, чи можна просто безкоштовно розповсюджувати сигарети або їх замінники або презентувати алкогольну продукцію? Спираючись на норму Закону України №481 роздрібна торгівля – діяльність по реалізації товарів громадянам або іншим споживачам для особистого (некомерційного) використання. Сюди входить і продаж на розлив у заходах громадського харчування. 

Продаж товарів (договір купівлі-продажу) передбачає передачу прав власності на товар. Тому безкоштовне розповсюдження алкогольної продукції або тютюнової продукції чи рідини для заміни сигарет, або інших виробів для паління – це передання права власності використання, тому що господарем стає інша людина. Через це подібні фінансові операції розцінюються як продаж та можуть бути виконані за наявності необхідної ліцензії у продавця. 

Продавець – особа або організація, що передає право власності на товар або послугу шляхом оплати вартості товару/послуги. За відсутності відповідних документів може накладатись штраф, що дорівнює 200 відсотковій вартості від отриманої партії товару, але сума штрафу не може бути меншою ніж 17 тисяч гривень. 

Підведемо підсумки, якщо суб’єкт господарювання розповсюджує підакцизні товари (етиловий спирт, спиртовмісні продукти, пиво, тютюнові вироби, замінники тютюну, тютюн) у рекламних цілях – він не бере плату за товар, а віддає безкоштовно. Тому нараховувати податок немає звідки. Але даний суб’єкт повинен мати відповідну ліцензію, що дозволяє розповсюджувати підакцизні товари. В іншому випадку – це загрожує штрафом у 200% вартості партії товару (не менше ніж 17000 гривень).