Ви знали, як подавати заяви в електронній формі?

Ви знали, як подавати заяви в електронній формі?

Вже декілька років у світі склалась ситуація, яка показує, наскільки актуальними сьогодні є послуги, що надаються користувачам в електронній формі.

?Наказом Міністерства юстиції України «Про внесення змін до Порядку державної реєстрації юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань, що не мають статусу юридичної особи» визначені особливості проведення державної реєстрації за заявами в електронній формі.

Отже, що потрібно враховувати під час подачі заяви в електронній формі?

? Заява в електронній формі подається за умови підписання її заявником з використанням засобів електронної ідентифікації з високим рівнем довіри та у випадках, передбачених законом.

? Заява в електронній формі подається заявником з долученням до неї оригіналів документів для державної реєстрації в електронній формі, передбачених законом.

? Заява та документи для державної реєстрації в електронній формі мають відповідати вимогам, встановленим Законами України “Про електронні документи та електронний документообіг” та “Про електронні довірчі послуги”.

? Заява в електронній формі реєструється в Єдиному державному реєстрі за допомогою програмних засобів його ведення з додаванням документів для державної реєстрації, поданих в електронній формі.

? За результатом реєстрації заяви заявнику надається код доступу до результатів розгляду відповідних документів.

? Моментом прийняття заяви та документів для державної реєстрації в електронній формі вважається дата і час реєстрації заяви у Єдиному державному реєстрі.

? Реєстрація заяв в електронній формі проводиться в порядку черговості їх надходження, у тому числі з урахуванням заяв, що подаються в паперовій формі.

? Заява та документи для державної реєстрації в електронній формі, документи та/або відомості, сформовані державним реєстратором за допомогою програмних засобів ведення Єдиного державного реєстру під час державної реєстрації, зберігаються в електронній формі у цьому реєстрі.