Ви знаєте, як зареєструвати земельну ділянку?

Ви знаєте, як зареєструвати земельну ділянку?

Треба зареєструвати земельну ділянку? – Ось 6 кроків, пройшовши які ця ділянка буде вашою.

Крок 1️⃣: Знаходимо вільну ділянку на сайті публічної кадастрової карти (map.land.gov.ua) і, в залежності від цільового призначення ділянки, визначаємо розпорядника: міську раду, раду ОТГ тощо.

Крок 2️⃣: Від розпорядника необхідний дозвіл на розробку документації із землеустрою. Для цього подаємо заяву, яку розпорядник має розглянути протягом 1 місяця.

Крок 3️⃣: Отримавши дозвіл, звертаємося до сертифікованого інженера-землевпорядника, який розробить документацію із землеустрою. Домовляємось про терміни розробки, укладаємо договір – і чекаємо готовності документації.

Крок 4️⃣: Коли все підготовлено – подаємо документи для реєстрації ділянки за місцем її знаходження. Хто може їх подати:

  • інженер-землевпорядник через вебпортал електронних послуг (так буде швидше і простіше);
  • ви особисто, звернувшись до Центру надання адміністративних послуг.

Подати при цьому необхідно наступні документи:
? заяву про державну реєстрацію земельної ділянки (паперову чи електронну);
? оригінал документації з землеустрою (паперовий чи електронний);
? електронний документ з відомостями про земельну ділянку.

Після подачі документи проходять перевірку на відповідність державним вимогам. Якщо подавав землевпорядник – на це піде до 7 днів. Якщо ви – до 14 днів.

Після перевірки державний кадастровий реєстратор реєструє земельну ділянку в Державному земельному кадастрі та видає витяг про реєстрацію.

Але існує й можливість отримати відмову у реєстрації. Це може статись у випадках:
? ви подали не усі необхідні документи або вони не відповідають вимогам законодавства;
? проблема є у самій ділянці (треба перевірити, чи не розташована в її межах інша земельна ділянка, а також, чи правильно ви визначили кадастрового реєстратора, який уповноважений цю ділянку реєструвати).

Крок 5️⃣: Коли ділянку внесено до Державного земельного кадастру – затверджуємо документацію, розроблену інженером-землевпорядником, у розпорядника (того самого, якому подавали заяву про отримання дозволу на розробку документації).

Крок 6️⃣: Із витягом та рішенням про передачу земельної ділянки звертаємось до реєстратора прав власності, наприклад, до нотаріуса, для того, щоб зареєструвати право власності.

✅ Після цього ви набуваєте права власності на земельну ділянку.