В Нідерландах таємно гінеколог запліднював пацієнток. Чи буде він за це покараний?

В Нідерландах таємно гінеколог запліднював пацієнток. Чи буде він за це покараний?

Неймовірна новина, схожа на якийсь фантастичний фільм. Лікар-гінеколог з Нідерландів приблизно десять років запліднював пацієнток своїми сперматозоїдами під час процедури ЕКЗ, а вони цього зовсім не знали. Це процедура запліднення, під якої жінки хотіли отримати гени свого чоловіка, але лікар мав свою думку на цей рахунок. Наразі клініка, в якій працював цей чоловік, вже офіційно визнала, що вважає дії свого колишнього співробітника аморальними.

Попри обурення громадськості, кримінальну справу на лікаря неможливо завести. Правоохоронці пояснюють ситуацію тим, що коли відбулись ці «злочини», ще не існувало законів щодо порядку проведення процедури ЕКЗ, яка означає екстракорпоральне запліднення. Отже на момент вчинення таких дій це юридично не вважалось правопорушенням.

Лікар Ян Вільтд працював гінекологом більше десяти років, від початку восьмидесятих років до 1993. А коли ця історія стала відома громадськості, цей лікар вже декілька років був мертвим. Тому навіть якщо була б якась юридична можливість, його все ж таки не змогли притягнути до кримінальної чи адміністративної відповідальності.

Цікаво те, що такі ситуації в Нідерландах стаються далеко не вперше. До прикладу у 2019 році вибухнув ще один скандал по цій темі. Лікар з Роттердаму виявився батьком майже 50 дітей. І ця цифра лише охоплює ті випадки, які були доведені тестами ДНК. Цей гінеколог так само, як Ян Вільтд таємно запліднював пацієнток, які навіть не підозрювали про це.