В якому ВУЗі України Ви хотіли би навчатися? Рейтинг!

В якому ВУЗі України Ви хотіли би навчатися? Рейтинг!

Вища освіта – це безліч знань з різних дисциплін і, звичайно ж, невід’ємний елемент майбутньої перспективної роботи і кар’єри. Однак спочатку слід правильно обрати навчальний заклад та факультет для кращого і більш якісного навчання.

На сьогоднішній день в Україні існує багато різних освітніх установ для здобуття вищої освіти, але далеко не всі з них здатні дати корисні і актуальні знання з багатьох дисциплін. При виборі варто відштовхуватися від їх рейтингу і дивитися за популярністю серед студентів, а також бажаючих вступити.

Рейтинг ВНЗ України за результатами минулорічної вступної кампанії

Експерти та аналітики розробили такий рейтинг у першу чергу для майбутніх студентів. На їхню думку, він повинен допомогти правильно оцінити сили і можливості для вибору майбутнього навчального закладу.

Виходячи з даних, можна побачити, що найвищий середній бал зовнішнього незалежного оцінювання для вступу на бюджет – 190,83, має Національний фармацевтичний університет (Харків). На другому місці розташувалася Києво-Могилянська академія з показником в 188,19 балів, а на третьому Київський національний університет імені Тараса Шевченка з результатом близько 184,30 балів.

Також до п’ятірки кращих увійшли ще два медичних ВНЗ: Львівський національний медичний університет імені Данила Галицького (183,3) та Національний медичний університет імені Богомольця (183,2).

У рейтингу ВНЗ України за середнім балом ЗНО при вступі на контракт загальна картина дещо змінюється, а перше місце займає приватний ВНЗ – Український католицький університет з показником 177,65 бала. На другому і третьому залишаються: популярна Києво-Могилянська академія – 170,05 балів, і відомий КНУ ім. Тараса Шевченка – 165 балів.

Четверте місце за Київським національним лінгвістичним університетом, а п’яте займає приватний ВНЗ – Українсько-американський гуманітарний інститут “Вісконсінський Міжнародний Університет України”.

За загальними показниками зарахованих на бюджет, рейтинг українських ВНЗ наступний:

✅ Київський політехнічний інститут ім. І. Сікорського – 3368 студентів;

✅ КНУ ім. Тараса Шевченка – 2571;

✅ Національний університет Львівська політехніка – 1921;

✅ Львівський національний університет ім. І. Франка – 1669;

✅ Національний авіаційний університет – 1039.

За результатами зарахованих контрактників також лідирують у рейтингу київські ВНЗ, і львівські.

Рейтинг медичних ВУЗів України

У рейтингу медичних ВНЗ України, за щорічними даними аналітиків і експертів, лідируючі позиції займають по-справжньому популярні і відомі навчальні заклади. Також враховуються відгуки студентів як діючих, так і тих, які вже відучилися.

Судячи з інформації на форумах і в соціальних мережах, цей рейтинг мед. ВНЗ України на 80% правильний і правдивий, а навчальні заклади мають відмінну репутацію і статус вже не перший рік.

Рейтинг юридичних вузів України

Рейтинг вузів з юридичним нахилом і за основними спеціалізаціями: різні елементи права та правоохоронної діяльності, безпеку життєдіяльності та цивільний захист, складали з урахуванням показників престижності університетів.

Також у рейтингу юридичних ВНЗ України до уваги приймалися статистичні дані з працевлаштування, професійної компетентності і кваліфікації випускників. В цілому картина виглядає приблизно таким чином:

✅ Юридична академія України ім. Я. Мудрого;

✅ Одеська юридична академія;

✅ Львівський державний університет безпеки життєдіяльності;

✅ Національний університет цивільного захисту України;

✅ Одеський державний університет внутрішніх справ.

Рейтинг технічних ВНЗ України

Технічні професії вважаються найбільш популярними, якщо не брати до уваги величезний попит на IT-сферу. Але незважаючи ні на що, в рейтинг технічних ВНЗ України входять одні з кращих навчальних закладів країни. Згідно із загальним рейтингом, складеним з кількох додаткових, список такий:

✅ Київський політехнічний інститут ім. І. Сікорського;

✅ Харківський національний університет ім. В. Каразіна;

✅ Львівський національний університет ім. І. Франка;

✅ Харківський політехнічний інститут;

✅ Львівська політехніка.

Рейтинг ВНЗ Києва

Незважаючи на велику кількість чудових навчальних закладів по всій країні, рейтинг ВНЗ України за усіма напрямками складається в основному з київських. Установи вищої освіти столиці готують безліч грамотних фахівців з відмінною кваліфікацією відразу після випуску.

ВНЗ Києва мають рейтинг і популярність не тільки на території України, а й за її межами. Багато іноземців спеціально переїжджають у нашу столицю для того, щоб отримати якісну освіту.

Крім державних, є і рейтинг ВНЗ Києва представлених приватними навчальними закладами, які також мають достатню популярність і щороку набирають велику кількість абітурієнтів. Правда у них не передбачені бюджетні місця, що трохи знижує їх популярність.

Ними являються:

✅ Київський університет туризму, економіки і права;

✅ Київський інститут бізнесу та технологій;

✅ Київський кооперативний інститут бізнесу і права.

Такі та багато інших навчальних закладів очолюють негласний рейтинг ВНЗ в Києві для тих, кому не під силу вступити в державні університети. Але як запевняють фахівці і аналітики, якість навчання в таких закладах на хорошому рівні і нічим не відрізняється від тих, які розташувалися на лідируючих місцях рейтингу кращих ВНЗ України.

Рейтинг кращих ВНЗ України, на думку роботодавців

Дуже важливим для складання рейтингу ВНЗ України стало дослідження за даними і думок найбільших роботодавців країни, таких як: “Нафтогаз”, “Самсунг Україна”, Fozzy Group, Укренерго, металургійні заводи і багато банків, серед яких ПриватБанк, Укрсоцбанк і Ощадбанк

Такий рейтинг неофіційний, але має непоганий вплив на вибір навчального закладу абітурієнтами і виглядає наступним чином:

⚠️ КНУ ім. Т. Шевченка;

⚠️ Київський політехнічний інститут;

⚠️ Києво-Могилянська академія;

⚠️ Львівський національний університет ім. І. Франка;

⚠️ Київський національний економічний університет ім. В. Гетьмана.

Переважно віддають перевагу київським навчальним закладам, але далі в списку йдуть представники Львова, Харкова та Одеси. Також багато великих компаній бачать своїми співробітниками випускників з університетів Європи і Америки, але наші ВНЗ також в пошані, причому іноді навіть пріорітетніші.

Рейтинг польських ВНЗ

Крім всіх навчальних закладів Італії, Іспанії та інших країн з барвистими назвами і відмінним рівнем освіти з дипломом, що має відмінний рейтинг у всьому світі, прекрасний рівень мають і польські.

З огляду на наявність безвізового режиму, а також досить простий і надійний спосіб видачі віз, для роботи, а особливо для навчання. Тому рейтинг польських ВНЗ в 2019 році дуже стане в нагоді для багатьох бажаючих вчитися і жити в Європі, а також подорожувати під час канікул, попутно працюючи на наданих ВНЗ роботах.

Рейтинг польських ВНЗ стане в нагоді тим, хто живе на кордоні або хоче вступити до навчального закладу з дуже схожим на український мовою. Кращими державними польськими установами вищого рівня є:

✅ Університет Варшавський;

✅ Університет Ягеллонський в Кракові;

✅ Політехнічний варшавський університет;

✅ Познанський університет ім. А. Міцкевича;

✅ Політехнічний університет Вроцлава.

Багато аналітиків поділяють ВНЗ Польщі по рейтингу напрямків і профілів, для більш зручного вибору потрібного варіанта. Велика кількість з них знаходиться у Варшаві, Вроцлаві, Кракові та Лодьзе, і мають відмінні умови для навчання.

В цілому, рейтинг ВНЗ Польщі 2019 року показує, що Варшавський університет вже 3 роки займає почесне перше місце, практично у всіх рейтингах ВНЗ Польщі, а Ягеллонський стабільно другий.

Рейтинг приватних ВНЗ Польщі також представлений відмінними навчальними закладами, з яких можна виділити наступні: академія Леона Козмінського, університет Лазарського, Польсько-Японська академія комп’ютерних наук і ще багато фінансово-економічних закладів.