Дохід України від платних камер у СІЗО. Скільки вже заробили?

Дохід України від платних камер у СІЗО. Скільки вже заробили?

Наразі діє спеціальний експеримент міністерства юстиції, при якому у певних слідчих ізоляторах досудового розслідування можна придбати камеру підвищеного комфорту. Така ініціатива має безліч переваг, але також її часто критикують різні експерти. То чи дійсно це хороша ідея та що вона приносить українському бюджетові?

Для чого потрібні платні камери у СІЗО?

Нову ініціативу постійно критикують через те що це дискримінує тих затриманих людей, які не мають грошей, оскільки багаті зможуть жити у хороших номерах, що порушує правило «усі рівні перед законом». Однак, така дискримінація була завжди, оскільки кримінальні авторитети та багаті корупціонери завжди могли отримати помешкання в ізоляторі з усіма зручностями завдяки незаконним схемам. А наразі ці гроші отримують не корумповані посадовці, а державний бюджет.

Також цю ініціативу дуже критикують через те, що злочинці отримали можливість відбувати покарання у комфортних апартаментах. Однак, важливо зазначити, що за українськими законами, у СІЗО саджають осіб, яких суд ще не визнав винуватими, тобто щодо них діє презумпція невинуватості.

Як показує практика, кримінальні авторитети не користуються новими камерами підвищеного комфорту. Річ у тому, що такі помешкання мають не тільки якісний ремонт та зручні меблі, а й камери, які наглядають за мешканцями. Досвідчені кримінальні авторитети у такому разі обирають звичайні камери та вкладають гроші у їх ремонт. Тому новою послугою від СІЗО здебільшого користуються чесні люди, можливо які навіть невинуваті.

Важливо, що ініціатива міністерства юстиції уже принесла суттєві бонуси для українського бюджету. Як повідомили офіційні джерела, на рахунки спеціального фонду слідчих ізоляторів уже надійшло понад 560 тисяч гривень. І це дані на 26 серпня.

Безоплатні камери бувають різними, деякі якісні, деякі в жахливому становищі. І тому не дивно, що існують корупційні схеми, які нечесно розподіляють таке тимчасове житло. Одним із завдань спеціального фонду, який наповнюється від платних камер, це ремонт безкоштовних, для того щоб усі вони відповідали санітарним нормам та не порушували гідності людей.

Які ціни на камери у СІЗО?

Якщо розглянути самі ціни на платні камери, то стає зрозуміло, що їх вартість помірна. Наприклад, якщо орендувати «житло» у Лук’янівському СІЗО, то за добу потрібно заплатити дві тисячі гривень, а за місяць 12 тисяч гривень, тобто дешевше, якщо оплачувати на більший термін.

У місті Дніпро така послуга дешевша. Там доба вартує 800 гривень, а за місяць 3060 гривень. Це вже схоже на оренду бюджетної квартири.

За добу у Запоріжжі треба заплатити 570 гривень, а за місяць 3410. З цього можна зробити висновок, що чим менше місто, тим дешевші будуть ціни на таку послугу.

Платити за таке «задоволення» ніхто не вимагає. Можна знаходитись і у звичайній камері, проте платні «помешкання» дають можливість відчувати себе більш комфортно. Якщо оцінити усі переваги такої ініціативи, то очевидно, що це приносить суттєву користь. Цей експеримент буде продовжуватись до 2022 року. Після чого приймуть рішення, чи відмовитись від такої практики, чи закріпити її на законодавчому рівні.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *