«Дія 2.0» Чому все більше громадян користуються продуктом Міністерства цифрової трансформації та чому це вигідно?

«Дія 2.0» Чому все більше громадян користуються продуктом Міністерства цифрової трансформації та чому це вигідно?

А Ви користуєтесь додатком «Дія»? Якщо ні, то обов’язково чули або читали хоч щось у новинах. Це унікальна розробка, яка дозволяє втілювати програму «країна у смартфоні». Дозволяє суттєво полегшити життя для мільйонів українців. Нещодавно мінцифри продемонструвало «Дія 2.0». Це оновлення, яке вводить Міністерство цифрової інформації, має нові послуги та можливості.

Що дозволяє робити користувачам продукт «Дія»?

Найголовніше, що змінилось після оновлення додатку, це відкрилась можливість відкривати ФОП за п’ятнадцять хвилин. Також серед новинок презентували можливість показувати у цифровому форматі такі документи як довідка переселенця, податковий номер, а також місце реєстрації.

У додатку наразі запустили також оновлену реєстрацію ТОВ. Тепер цей процес потребує менше затрат по часу, збору документації та робиться суттєво простіше. Раніше потрібно було заповнити форму, в якій було 88 полів. А тепер майже вдвічі менше, тобто лише 46.

За допомогою порталу «Дія» можливо зареєструвати проживання дитини, якій не виповнилось 14 років. Поки що це доступно лише у найбільших містах країни, мається на увазі Київ, а також Харків. Але до кінця року планується покрити такою послугою усю Україну.

З оновленням стануть доступними для громадян сплата штрафів та боргів по виконавчим провадженням. Як вважає міністр Федоров, «Дія» стає платіжним інструментом, що суттєво спрощує життя громадянам. Наприклад, штрафи приходять повідомленням у додаток і в ньому ж можна їх сплатити. Не потрібно шукати реквізити та бігти у банківську установу.

Використовуючи смартфон, можна перевірити дійсність водійських документів та передати техпаспорт. Водії знають, як це бувало складно робити раніше.

Окрім оновлень, на порталі «Дія» залишаються і попередні можливості. У цьому додатку зберігаються Ваші цифрові документи. Такі як закордонний паспорт, ID паспорт, водійське посвідчення та студентський квиток. Цифрова копія діє в Україні на таких самих умовах, як і оригінал. Наприклад, можна оформити банківський рахунок за допомогою цифрових документів.

Система «Дія» створена для того, щоб люди могли отримувати державні послуги без черг та бюрократії. Наприклад, встати на облік з безробіття та оформити виплати. Усе це можна робити за допомогою смартфона і цією функцією скористались тисячі українців під час тотального карантину весною 2020 року.

Президент України Володимир Зеленський зробив заяву, що неможливо зупини процес діджиталізації країни й з 2021 року ніяка державна установа не зможе вимагати від українців документи у паперовому вигляді. Це означає, що кількість послуг від додатку «Дія» буде тільки зростати і він суттєво полегшить життя мільйонам українців.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *