Законопроекти про накопичувальні пенсії мають доопрацювати – яка наразі ситуація з ними?

Законопроекти про накопичувальні пенсії мають доопрацювати – яка наразі ситуація з ними?

Пенсія – державна виплата, що може бути виплачена одноразово чи багаторазово впродовж певного часу за досягненням умови виплати: віку, трудового стажу, інвалідності або інших, передбачених законом умов. 

29.04.2021 року 311 депутатів віддали свій голос «За», щоб законопроект про накопичення та виплати пенсій відправити на доопрацювання. Цілями є створення структури, що відповідає вимогам:

? Легка

? Економічно правильна

? Стабільна та надійна

З 1 вересня в Україні зросла мінімальна пенсія: деталі - Главком

Зараз законопроект №2683 є не дуже зрозумілим для простих громадян. Незрозуміла система та цікаві формулювання викликають негативні емоції у простих людей. Спробуємо розібратись з цим. 

Законопроект про пенсійні нарахування та виплати пропонує, скоріше наказує, приймати участь не тільки працюючих осіб усіх категорій, а і їх роботодавців. Це означає, що роботодавець повинен сплачувати 2% від заробітку працівника, а особа сплачує 1% від своєї заробітної плати. До того ж, робітник може самостійно збільшити ці виплати. Наприклад, сплачувати 2, 3 або більше відсотків від заробітної плати, що в свою чергу зобов’язує роботодавця також збільшувати виплати на 3, 4 та більше відсотків відповідно. 

У законі зазначено, що «пенсійні» кошти належать учаснику цієї схеми, тобто робітнику та будуть зберігатись на окремому накопичувальному «рахунку». У разі передчасної смерті ці гроші надійдуть до його близьких (спадкоємців). 

Такий законопроект повинен зменшити витрати на утримання пенсійного фонду, запобігти викраденню коштів з бюджету та покращити систему виплати пенсії для простих громадян. Управління коштами буде доручено компаніям, що мають право працювати на другому рівні пенсійної системи. Також законопроект пропонує створити єдиний державний реєстр з такими фірмами. Також буде створена нова система, що буде містити персональний кабінет користувача та наділяти робітника правом вибору типу пенсійної виплати.  

Новий законопроект містить багато нових термінів та нові системи виплат з якими доведеться розбиратись усім громадянам України. Доопрацювання законопроекту обіцяє передбачати покарання за порушення законодавства у пенсійній системі та з’єднати чинні закони з новою системою. У своїх виступах депутати запевнили, що доопрацювання закону потребує приблизно десяти робочих днів.