Зарплати військовим у 2021 році: що очікувати та що зміниться?

Зарплати військовим у 2021 році: що очікувати та що зміниться?

З 2014 року зарплата військових постійно збільшується та покращується забезпечення армії. У 2021 році також очікується збільшення зарплат військовим. Це підвищення стосується усіх, як контрактників, так і резервістів. Які зміни очікуються у зарплатах військових та які вони зараз?

Чи скасують тарифні розряди для військових? Та як це вплине на грошове забезпечення армії?

Наразі в нашій державі розробляють нові системи для грошового забезпечення військових. Базуватись нова формула зарплатні на основі звання та кількості років служби. І ці два показники будуть відповідати 70 відсоткам від усього грошового забезпечення.

Останні 30 відсотків будуть отримуватись в якості компенсації або стимулювання. Тобто зарплата буде залежати від таких параметрів:

✅ Служба у бойових частинах.

✅ Знаходження у дефіцитних спеціальностях.

✅ Ризик життя і здоров’я.

✅ Знаходження на командних посадах.

І це не єдині параметри, які будуть враховувати. Тобто нова система має стимулювати військового навчатись новим спеціальностям та намагатись рухатись по кар’єрній драбині. Бо часто в армії між двома різними за рівнем обов’язків та небезпеки посад у зарплаті доволі мала різниця. Особливо це стосується працівників військових комісаріатів, де хороші зарплати й жодного ризику для здоров’я.

При цьому відомі за радянських часів тарифні розряди мають повністю скасувати. Це дозволить наблизити стандарти забезпечення військових до натовських та позбутися корупції у військових посадах.

Також завдяки зміні формул нарахування фінансового забезпечення, стане можливе збільшення в середньому на 30 відсотків зарплатні. А це матиме суттєвий вплив на те, які пенсії будуть отримувати військові.

Які виплати отримують військові з зоні ООС?

У листопаді місяці минулого року військовий, що знаходився на першій лінії ООС, отримував приблизно 32 тисячі гривень. При цьому на рівень зарплатні тепер суттєво впливає спеціальна винагорода. Вона була прийнята кабміном у вересні місяці. Видається за створення безпечних умов виконання бойових завдань. Тобто додаткова виплата видається у тому разі, якщо командир зміг зберегти життя та здоров’я своїм бійцям під час виконання бойових завдань.

Це також стосується і простих військовослужбовців, у яких рівень нагороди від 5 тисяч гривень. Для командувачів розмір виплати від 7 до 18 тисяч гривень.

При невеликих порушеннях розмір винагороди зменшується, але все рівно надається. Тобто 32 тисячі гривень, які отримує простий військовий включає в себе наступні виплати:

? 10 тисяч грошового забезпечення.

? 17 тисяч бойової надбавки.

? 5 тисяч за створення безпечних умов.

І це мінімальні суми, які отримують військові на першій лінії оборони держави.