Земельна реформа в Україні. Який зиск громадянам від цього?

Земельна реформа в Україні. Який зиск громадянам від цього?

Ви чули вже про те, що Верховна Рада зняла мораторій на продаж української землі? Довго депутати тягнули з цим рішенням, місяці були витрачені на те, щоб нарешті його прийняти, але все ж нарешті це сталося.

Особливості земельної реформи

“Днем народження” цієї реформи можна вважати 30 березня 2020 року, коли був прийнятий відповідний законопроект. У документі вказується, що новий закон набере чинності лише 1 липня 2021 року. Саме тоді з’явиться можливість вільно купувати та продавати землю для збагачення державної казни.

На цей закон чекали майже двадцять років незалежності. У першому читанні прийнятий у листопаді 2019 року. Після чого депутати розглядали 4000 правок. На жаль, за 3 місяці фінальний текст законопроекту суттєво змінився. Проблема в тому, що документ мав задовольняти потреби усіх, не тільки українських фермерів та МВФ, а також політичних опонентів Президента Володимира Зеленського для того, щоб вони підтримали зняття мораторію своїми голосами.

У перші роки існування «вільного» ринку землі купувати можливо буде не більше ста гектарів у руки одному громадянину України. І тільки в 2024 році відкриється можливість купівлі до десяти тисяч гектарів. Особливо, що на період від 2021 до 2024 право на купівлі землі буде належати лише фізичним особам.

Треба враховувати, що законом заборонено продавати землю, яка знаходиться в державній власності. Банки не зможуть купувати українську землю, але можуть стати тимчасовим власником, якщо того потребує процедура стягнення застави по кредитах. До 2030 року буде діяти норма, при якій ціна продажу землі для сільськогосподарського призначення не може буде нижчою, ніж нормативна грошова оцінка.

Чи можливий продаж землі іноземцям?

Поки що в документі вказано, що купувати землю можуть лише громадяни України. Змінити це можливо можна лише у випадку відповідного рішення народу під час проведення референдуму. Важливо зазначити, що незалежно від рішення людей, іноземці не зможуть купувати землю у 50-кілометровій зоні від державного кордону.

Який зиск від цього громадянам?

Як вважають експерти, закон про землю був важливою умовою для співпраці з МВФ, яку Україна виконала. Це дозволить отримати гроші під час кризи. Однак економічний ефект буде дуже незначним, через те, що фактично мораторій на купівлю землі існуватиме ще декілька років і правильно запрацює лише тільки у 2024 році.

Однак не варто забувати про те, що кожен громадянин України має право на отримання безкоштовної ділянки землі. Для цього треба пройти через певні бюрократичні процедури, однак тепер є можливість заробити на цьому завдяки відкриттю ринку землі для фізичних осіб. Отримати більше детальної інформації можна завдяки безкоштовним сервісам правової допомоги та урядової гарячої лінії, номери яких розташовані на порталі UNIEXPERT. Це час для того, щоб використовувати ті можливості для громадян, які вони мають завдяки Конституції.

366 comments

Сповіщення: mazhor4sezon

Принцип реальности способен сдерживать человека в стремлении достичь удовольствия.
Заставить его надолго откладывать возможность его испытать, даже терпеть неудовольствие.
И все же, трудноприручаемое либидо часто берет верх над принципом реальности, вопреки инстинкту самосохранения.

Как пробудить в себе интерес к жизни

Wow, superb blog layout! How long have you been running a blog for?
you make blogging glance easy. The entire look
of your web site is magnificent, as smartly as the content material!

«Миссия и предназначение» «Идея всей жизни!»
Миссия – «Что я делаю?» Нет.
Ценности – «Что для меня важно?» тоже нет.

Видение – «Куда я иду (хочу придти)?» уже
ближе.
Миссия – стержень: вектор: который определяет смысл!

Вбивай в поиск: “опсуимолог” и получи актуальные контакты.

Ты же знаешь кто такой опсуимолог?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *