Зростання вартості акцій екологічної енергії та при чому тут Джо Байден?

Зростання вартості акцій екологічної енергії та при чому тут Джо Байден?

А чи знали Ви, що американські інвестори почали більше грошей вкладати в альтернативну енергетику? Одним з ключових факторів для такої тенденції стала заява головного претендента на пост президента США Джо Байдена про те що він готовий інвестувати у цю сферу понад 2 трильйони доларів. Це нечувані гроші для альтернативної енергетики.

Як реагують інвестори?

Байден планує після обрання президентом США запустити програму боротьби зі зміною клімату. І цей план уже викликав значний інтерес серед інвесторів.

Всесвітньо відоме медіа The Wall Street Journal фіксує, як саме інвестори реагують на такі заяви. Наприклад, ця газета виокремила три найважливіших біржових фондів, кожен з яких з початку року зріс на цілих 80 відсотків. Це означає, що інвестори почали активніше вкладати гроші в екологічні проекти, а такі нечувані показники для біржі екологічної енергії це підтверджують.

Як змінюється енергетичний сектор у світі?

З початку року стало зрозуміло для всього світу що закінчується епоха традиційної енергетики. Після тотального карантину у багатьох державах, суттєво впав попит на нафту, тому її ціни з тріском обвалились. Не дивно, що в результаті цього почали падати акції енергетичних підприємств. Показово є те, що фондові індекси цих компаній спочатку року впали майже на 50 %. Як підтверджують експерти, з поміж усіх галузей США, саме енергетичні компанії впали в ціні найбільше.

На фоні цього стало більш актуальним виробництво відновлювальної енергетики і їх акції почали поступово зростати. Ця тенденція почалась ще у 2008 році, бо за цей період вартість нафтових ф’ючерсів впала на 70%. І тому коли доходи від нафти зменшуються, відновлювальна енергетика стає більш актуальною.

Наприклад, лише у США на протязі з 2000 по 2018 рік обсяги використання альтернативної енергетики зросли вдвічі. Це дозволило змінити у цій країні списки лідерів за найдорожчими компаніями в країні. Наприклад, зараз, найдорожчою енергетичною компанію в США є NextEra Energy, у якої ринкова капіталізація на рівні 148 мільярдів доларів.

Звичайно, план Байдена покращив очікування інвесторів та стимулював їх до інвестицій. Як запевняють експерти, така тенденція на збільшення популярності екологічної енергетики буде тільки зберігатись. Важливо враховувати, що кожен штат самостійно формує енергетичну політику, окремо від того, яку позицію має Білий Дім. Отже, незалежно від того, хто саме отримає пост президента, екологічна енергетика буде рухатись вперед.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *