“Керування транспортом у стані сп’яніння” як поліцейські маніпулюють цією статтею?

“Керування транспортом у стані сп’яніння” як поліцейські маніпулюють цією статтею?

Як повідомляють адвокати, у їх практиці часто бувають випадки, коли поліцейські під час оформлення протоколів щодо керування транспортом у стані сп’яніння, користуються слабкістю водія і маніпулюють ним. Всі хитрощі використовують для того, щоб вибити зізнання. Які маніпуляції використовують правоохоронці та як від них захиститись?

Провокація з фейковими записами порушення

Уявімо ситуацію, що власник транспортного засобу знаходиться всередині свого авто та вживає алкоголь. При цьому не їде на машині. Ну, просто ніде йому більше пити, наприклад.

У цей час його помічають поліцейські, одразу повідомляють, що у них є відеозаписи, на яких начебто водій у стані алкогольного сп’яніння їздив на машині і цим порушував закон. Частіше за все у поліції немає таких записів, вони блефують для того щоб водій сам зізнався у тому, чого не робив.

Як рекомендують адвокати, у таких ситуаціях не варто панікувати. Важливо пам’ятати про презумпцію невинуватості, тобто щоб притягнути особу до відповідальності, поліцейські самі мають довести, що конкретний водій у конкретний час керував транспортним засобом. Корисно буде у такій ситуації:

✅ не зізнаватись у тому, чого не робили

✅ зазначити в протоколі, що водій не здійснював руху на транспортному засобі

Ці правила стосуються не тільки ситуацій з алкогольним сп’янінням. Метод провокацій поліцейські можуть використати при підозрі на будь-яке порушення.

Провокація з самостійним оглядом у лікарні

Уявіть ситуацію, що водія зупинили поліцейські з підозрою на алкогольне сп’яніння, що не є правдою. Для того, щоб перевірити це, потрібно їхати на обстеження, а людині в цей час необхідно терміново по справам і не має часу на те, щоб виясняти відносини.

Тому поліцейські великодушно пропонують водію зараз відмовитись від проходження огляду на стан сп’яніння і самому поїхати у лікарню, щоб отримати висновок лікаря, коли буде зручно. Це є груба помилка водія, оскільки відмова від проходження огляду є таким самим правопорушенням, як водіння у стані алкогольного сп’яніння.

Така проста махінація збоку поліцейських може позбавити людину водійських прав та потребує кваліфікованого адвоката. Пам’ятайте, що огляд має проводитись у присутності поліцейського, в інакшому випадку суд може не прийняти такий документ до уваги, якщо самостійно поїхали до лікаря.

Поліцейські не запрошують до лікарні

Етапи проходження огляду на стан алкогольного сп’яніння не можна міняти поліцейським, оскільки законом встановлений чіткий їх порядок. Спочатку водію мають запропонувати скористатись «Драгером», це пристрій що оперативно, але не зовсім точно показує ступінь сп’яніння.

У випадках якщо водій не згоден з результатами цього приладу або не хоче ним користуватись, поліцейські мають запропонувати людині проїхати у заклад охорони здоров’я на прийом до нарколога, щоб спеціаліст перевірив стан водія.

І цю процедуру поліцейські дуже не люблять, бо їм треба вести потенційного порушника закону до лікарні, домовлятись з лікарем або будити його, в залежності від часу доби. При цьому ще складати додаткові протоколи й інші бюрократичні формальності.

І набагато простіше стражникам закону, які отримують зарплати з наших податків, перехитрити водія. Наприклад, вони можуть написати два акти про результати «Драгера». В одному вказують «згоден», а в іншому «не згоден», а потім підсунути водію щоб той підписав з неуважності. Другий примірник віддають водію, а перший собі. Це дуже підступний трюк, тому адвокати не перестають нагадувати клієнтам, що завжди треба уважно перечитувати щось перед підписанням. А у випадку незрозумілих ситуацій краще зателефонувати юристу, який обов’язково допоможе Вам.