Коли Вам допоможе лікар-терапевт? Та які недуги він лікує?

Коли Вам допоможе лікар-терапевт? Та які недуги він лікує?

З чого повинно починатись звернення у лікарню? Якщо, Вас щось турбує та Ви плануєте похід до лікаря або це планове обстеження, то це обов’язково повинно починатись з лікаря-терапевта, за умови, якщо Ви не маєте хронічних захворювань у вузьких спеціальностях.

Що входить до обов’язків лікаря терапевта?

Перше, що повинен провести лікар – зібрати детальний анамнез. В такому випадку дуже добре, якщо Ви завжди спостерігаєтесь в одного і того самого лікаря терапевта. Це значно пришвидшує збір анамнезу та в деяких випадках полегшує діагностику.

Далі лікар повинен призначити аналізи. До обов’язкових відносяться:

  • Загальний аналіз крові.
  • Загальний аналіз сечі.
  • Флюорографія (1 раз на рік).
  • Реакція Васермана (сифіліс).
  • Гепатити.

Вищеперераховані аналізи необхідно здавати в тому випадку, якщо Вас кладуть у лікарню. В іншому випадку лікар може призначити аналізи на свій розсуд.

Також, до обов’язків лікаря входить проведення об’єктивного огляду пацієнта та фізикальні методи обстеження (пальпація, перкусія, аускультація). В залежності від зібраних скарг, будуть відрізнятись наступні дії лікаря.

Наприклад, якщо пацієнт скаржиться на задуху та болі в ділянці серця під час фізичного навантаження, це може підштовхнути лікаря провести топографічну та порівняльну перкусію, визначити границі абсолютної та відносної тупості серця, провести аускультацію серця, перевірити пульс, виміряти тиск, відправити на ЕКГ та на аналіз крові на тропоніни. У разі ж скарг на сухий кашель та температуру більшість із цих обстежень будуть неефективні.

Тобто, терапевт це початкова ланка будь-якого звернення у лікарню. Існує думка, що терапія – цариця медичних наук. Лікар-терапевт лікує буз хірургічного втручання.

Але лікар не завжди може вилікувати всі хвороби. Якщо, в ході обстеження, збору анамнезу або результатів аналізу було виявлено серйозну патологію, котра потребує хірургічного втручання або, наприклад, запущену хворобу, тоді лікар виписує направлення до вузького спеціаліста.

Що найчастіше лікує терапевт?

Досить часто лікар-терапевт має певне медичне направлення. Наприклад, відділення, у якому він працює має кардіологічне або якусь іншу спеціалізацію. Тоді терапевт не відправляє до вузького спеціаліста з цієї галузі, а лікує захворювання самостійно. Усі лікарі-терапевти лікують:

  • ГРВІ (гострі респіраторні вірусні захворювання.
  • Захворювання бронхів на легень (пневмонія, бронхіт, ХОЗЛ).
  • Хронічна втома.
  • Проблеми кишково-шлункового тракту (виразка, гастрит, коліт, панкреатит).
  • Захворювання видільної системи (пієлонефрит, гломерулонефрит, цистит).

Перш ніж обрати професійного терапевта, корисно знайти підходящий для Вас медичний заклад. Для того, щоб не розгубитись серед усіх варіантів, які є, зручно використовувати додаток UniExpert. Саме завдяки йому Ви зможете швидко знайти найближчий медичний заклад, який матиме найкращу репутації за думкою простих користувачів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *