Куди вкласти гроші? Актуальні інвестиції: куди вкласти гроші, щоб заробити?

Куди вкласти гроші? Актуальні інвестиції: куди вкласти гроші, щоб заробити?

Добре, коли в гаманці з’являються вільні гроші, що дозволяють замислюватися про вигідність різноманітних шляхів інвестування. Але якщо для інвесторів з великим стажем і величезними капіталами розробляються спеціальні бізнес-плани, розраховуються показники окупності тощо, то ось для звичайного середньостатистичного громадянина України питання про вкладення досить складне.

Тому що необхідно не просто мати дохід, що теж не просто в сучасних реаліях економіки, але також і мінімізувати ризики втрати своїх вкладень.

Правила інвестування

Перш ніж кудись інвестувати гроші, потрібно знати основні правила інвестування. Дотримуючись їх, ви зможете здійснювати капіталовкладення успішно і зі знанням справи. Звичайно, не можна інвесторові одразу виконати всі рекомендації, але постаратися можна, тим більше що це цілком піддається реалізації.

? Вільні гроші. Як би банально не звучало, але вкладати необхідно тільки тоді, коли гроші є. Якщо їх немає, то брати в кредит, займати у друзів або виводити з обігу іншого успішного бізнесу категорично не можна. Багато хто може здивуватися, адже практика кредитування бізнесу не така мала, але це не в нашому випадку. Якщо мова йде про Україну, де економіка така нестабільна, а ризики такі великі, то брати в борг для розвитку своєї справи не потрібно. Можна прогоріти і з бізнесом, і ще банку залишитися винним у рази більше, ніж брали спочатку.

? Регулярний дохід. Замислюватися про те, куди вкласти гроші в Україні, можна тільки в тому випадку, якщо є стабільна робота або інше джерело доходу. Це одна з найголовніших основ. Не маючи постійного доходу, вкладати свої гроші в бізнес або іншу інвестицію не можна. Якщо справа буде програшною, то існує ризик залишитися взагалі без грошей.

? План інвестування. Як радять досвідчені експерти, то ніколи не слід обмежуватися єдиним напрямком. Різноманітний портфель капіталовкладень дозволить гарантовано отримати прибуток, адже не можуть одразу три-чотири напрямки бути програшними. Але, незалежно від сфери і масштабів фінансування, завжди складайте план інвестування. Необхідно мати чіткий алгоритм своїх дій, щоб розуміти, коли ситуація йде не так, як вам би хотілося. Це допоможе приймати оперативні рішення для виправлення ситуації.

? Не витрачайте отриманий прибуток. Гроші мають властивість знецінюватися, саме тому зароблені кошти не потрібно витрачати в своїх цілях. Краще за все на початкових етапах отриманий прибуток направляти на формування нового портфеля. Це дозволить в майбутньому розширити свої можливості та потенціал.

? Контролюйте свої гроші. Не варто бездумно вкладати гроші, а потім забувати про них на роки. Ви, як інвестор, завжди повинні цікавитися грошовими потоками в своїй справі. Це дозволить приймати правильні управлінські рішення і впливати на результат. Якщо процес пустити на самоплив, то можна і зовсім втратити всі свої заощадження. Фактів шахрайства зараз дуже багато.

Якщо ви зможете керуватися цими правилами, або хоча б брати їх до уваги при здійсненні своєї інвестиційної діяльності, то ваші шанси на успіх підвищаться в кілька разів.

Принципи інвестування

Дотримуючись розглянутих далі принципів, ви зможете поліпшити свій результат і зменшити можливі ризики. Головне – це працювати за певним алгоритмом, а не керуватися тільки одними емоціями.

? Довгостроковість перспективи. Інвестування завжди має бути направлено на перспективу, а значить мати довгостроковий характер. Запам’ятайте правило: вкласти гроші сьогодні і вже завтра отримати прибуток неможливо. Для прикладу візьмемо за основу вартість будь-яких акцій: сьогодні вона росте, завтра падає, а через 5 років збільшиться в 5 разів. Ефективність будь-яких капіталовкладень вимірюється роками, але не днями і місяцями.

? Ретельне вивчення інструменту фінансування. Перед тим, як кудись вкласти гроші, в обов’язковому порядку проведіть аналіз даного напрямку. Не зайвим буде поспілкуватися з тими, хто вже працював в даному сегменті і досяг певних результатів.

? Власна думка. Хоч які би були гарні і компетентні експерти з боку, завжди майте і власний вектор розвитку. Якщо ви розумієте, що даний напрямок цікавий, і відчуваєте, що зможете працювати в даній сфері, то тоді не піддавайтеся загальним віянням моди. Виробіть свій вектор розвитку, і, може, вже через кілька років ви станете першовідкривачем.

? Вмійте зупинитися. Але, незважаючи на попередню пораду, завжди раціонально використовуйте свої ресурси. Не дозволяйте адреналіну керувати вашими рішеннями. Завжди потрібно вміти сказати стоп. Одна справа, якщо ви тільки вклали кошти, інша справа, якщо вже тривалий час інвестиції в бізнес не приносять доходу. У такому випадку потрібно сказати стоп, хоча б взяти паузу, переключитися на те, що реально зможе принести гроші. Не вміючи перемикатися на інший напрямок діяльності, ніколи не можна досягти успіху. Інша справа, що і стрибати з одного напрямку на інший теж не потрібно.

? Не поспішайте. Не можна приймати рішення, довіряючи тільки емоціям. Завжди потрібно дати час «охолонути» самому собі. Це дозволить не піддатися власним і чужим думкам. Крім того, так можна обдумано зважити всі «за» і «проти», прийняти раціональне і правильне рішення. Як радять психологи, перш, ніж щось купити в магазині, необхідно піти і перечекати час. Якщо бажання залишилося і після, то тоді можна сміливо купувати. Якщо немає, то тоді можна і не поспішати.

? Вибирайте переможців. Якщо розглядати вкладення коштів саме в придбання акцій, то краще за все завжди вкладати в ті компанії, які займають лідерські позиції на ринку або хоча б мають перспективи розвитку. Вкладати в акції свідомо неуспішних підприємств не варто.

? Думай про завтрашній день. Ніколи не керуйтеся при прийнятті рішень сьогоднішнім днем. Наприклад, отримали сьогодні прибуток, і давай його виводити. Це не мислення інвестора. Успішний бізнесмен завжди думає про перспективу, про те, у що вкласти гроші завтра, отримавши їх сьогодні.

Поради експертів щодо інвестування

Перед тим, як розповісти, куди можна інвестувати гроші в Україні, розкриємо вам ще кілька порад досвідчених експертів, які зможуть допомогти досягти бажаного результату і максимально убезпечити від ризиків втрати своїх заощаджень.

Поради експертів по успішного інвестування:

? Намагайтеся максимально мінімізувати ризик для частини своїх вкладень. Експерти радять, що приблизно 30% від своїх заощаджень завжди необхідно направляти на те, що на 100% принесе прибуток. Це може бути депозитний рахунок, придбання нерухомості, може вкладення в дорогоцінні метали тощо.

? Створюйте постійний пасивний дохід. Дохід не завжди може бути активний, тобто його не завжди можна помацати і відчути. Дозвольте собі за наявності коштів вкласти їх в цінні папери. На акціях та облігаціях можна непогано заробити.

? Розділіть способи інвестування (диверсифікація). Як вже було сказано раніше, завжди диверсифікуйте свій портфель. Ясна річ, що всі напрямки не стануть виграшними, а й програшними теж.

? Високоприбуткові інвестування. Є деякі напрямки інвестування, які відразу обіцяють високий дохід. Необхідно такі інвестиції включити в свій портфель, але в якійсь пропорції від усього обсягу інвестицій. В іншому випадку можна, як виграти, так і все програти.

? Перевіряйте інформацію. Ніколи не вкладайте гроші в те, про що ви взагалі не знаєте нічого. Перш, ніж вкласти, необхідно все перевірити, проаналізувати, а тільки потім приймати рішення.

Основні види інвестицій та їхня класифікація

Тепер переходимо до найголовнішого – куди вигідно вкласти гроші? Питання не таке складне, головне розбиратися в тому розмаїтті фінансових інструментів, пропонованих на ринку. І якщо поняття акцій і облігацій знайоме більшості, то ось сама класифікація таких фінансових інструментів відома не всім.

Залежно від об’єкта інвестування

В залежності від об’єкта інвестування виділяють 4 види інвестицій:

1️⃣ Спекулятивні. Тобто ті, на яких можна заробити за допомогою їх перепродажу;

2️⃣ Фінансові. Яскравим прикладом є цінні папери, тобто це свого роду вкладення в фінансові інструменти;

3️⃣ Венчурні. Тобто пов’язані з перспективами розвитку в майбутньому певних напрямків діяльності людини, наприклад, ноу-хау, нові технології і т.д.;

4️⃣ Реальні. Пов’язані з внесенням коштів в реальні об’єкти, наприклад, в нерухомість.

За тривалістю інвестування

Якщо говорити про термін вкладення, то тут капіталовкладення можна розглядати з точки зору трьох видів:

⚠️ Короткострокові – не більше року;

⚠️ Середньострокові – до 5 років;

⚠️ Довгострокові – більше 5 років.

Залежно від форми власності

Класифікація за формою власності розглядається з точки зору причетності інвестора до тієї чи іншої категорії суб’єктів. Наприклад, гроші може вкладати звичайна фізична особа, а може іноземна компанія. Тому виділяють три категорії таких інвестицій:

⚜️ Приватні, тобто з боку фізичних осіб;

⚜️ Зарубіжні – з боку нерезидентів;

⚜️ Державні – з боку державних компаній.

За рівнем ризику

За рівнем ризику інвестиції діляться також на три групи:

⚠️ Консервативні. Найменший ризик.

⚠️ З помірним ризиком.

⚠️ Агресивні. Найбільший ризик.

На перших кроках краще уникати агресивних вкладень, хоча можна диверсифікувати портфель і таким видом, але тільки в невеликій кількості.

За метою інвестування

В залежності від того, що мається на увазі під інвестуванням коштів з боку самого інвестора, капіталовкладення можуть бути розділені на 4 класи:

✅ Прямі. Вкладаються в єдиний напрямок прямим фінансуванням.

✅ Портфельні. Створюється різноманітний портфель, наповнений різним видом інвестицій.

✅ Інтелектуальні. Різноманітні стартапи, ноу-хау і т.д. Це венчурні інвестиції.

✅ Нефінансові. Коли інвестиції не пов’язані взагалі ніяк з фінансами, наприклад, вкладення у власну освіту.

Переваги та недоліки приватних інвестицій

Якщо ми говоримо про середньостатистичного громадянина України, який на даний момент має певну суму коштів і хоче їх вкласти в певний портфель, то такі наміри можуть мати, як негативні, так і позитивні наслідки для самого громадянина.

Плюси приватних інвестицій

Якщо ми говоримо про головні плюси приватного інвестування, то їх кілька:

? Це можливість навчитися чомусь новому і розширити свій кругозір;

? Отримати диверсифікований дохід, що дозволяє відчувати себе завжди і при будь-якому економічному стані успішним;

? Досягти бажаних цілей і результатів за рахунок одержуваного від інвестування прибутку;

? Можливість постійно поновлювати вкладаються ресурси. Необмежений розмір прибутковості.

Мінуси приватних інвестицій

Але при цьому інвестування не позбавлене і мінусів, які може відчути кожна людина. Серед таких мінусів слід виділити:

? Наявність ризиків. Будь-яка діяльність з вкладеннями пов’язана з певними ризиками, тому не можна сказати на 100%, що щось буде успішним, а щось ні;

? Процес вимагає хорошої стресостійкості. Якщо ви дуже емоційна людина, то не завжди ця діяльність зможе принести задоволення;

? Необхідно постійно читати, аналізувати, дізнаватися щось нове. Якщо не розширювати свій кругозір знань, то можна «відстати» від сучасних тенденцій ринку і просто втратити свій дохід;

? Для старту необхідний капітал, який не завжди є.

12 способів вкласти гроші, щоб вони працювали і приносили дохід

Представляємо список способів, які актуальні саме для України і допоможуть кожному заробити гроші навіть за мінімальних капіталовкладень:

✅ Банківський вклад. Це той спосіб, який дозволяє кожному вкласти невеликі гроші в інвестування. Інша справа, що рівень інфляції і розмір процентних ставок майже однаковий, тому вигода не завжди приваблива. Вкладати необхідно не в ті банки, де висока ставка, а ті, хто працюють на ринку не перший рік: Укрсоцбанк, Ощадбанк, Укрексімбанк і т.д.;

✅ Вкладення в ПІФи. Вважається, що до таких рахунків можна вкладати не більше 10% від власних коштів. Вибравши цей метод інвестицій в інвестиційні фонди, вашими засобами розпоряджатиметься брокер. Потрібно чесно сказати, що це справа ризикована і можливість отримання прибутку становить 50 на 50; д

✅ Придбання нерухомості. Завжди безпрограшний варіант, особливо зараз, коли в Україні спостерігається пік падінь цін на нерухомість. Зараз купив, потім продав або здав в оренду;

✅ Дорогоцінні метали. Спосіб, який ніколи не дозволить програти, оскільки золото завжди в ціні. Для більшої стабільності ви можете вкладати кошти в кілька металів одночасно. Наприклад, в золото, паладій і срібло. Навіть якщо по якомусь із них ви будете в «мінусі», інші компенсують ваш збиток;

✅ Бізнес. Спосіб тільки для тих, хто любить ризикувати. Необхідно розуміти, що не кожна справа може виявитися рентабельною, але те, що фінансово привабливо необхідно спробувати, це факт. Можна для початку відкривати не власну справу, а просто вкласти частково в бізнес іншої людини;

✅ Купівля цінних паперів. Найпоширеніший спосіб інвестування, який використовується, як дрібними, так і великими компаніями. В даному напрямку найголовніше – знайти ліцензованого надійного брокера, який допоможе на початкових етапах купувати і продавати цінні папери;

✅ Приватне кредитування (P2P-кредитування). Набирає популярності метод, коли ви зі своїм капіталом формуєте фонд приватного кредитування. Люди користуються вашими засобами, а ви отримуєте відсотки за обслуговування. Ризик – можна нарватися на несумлінного позичальника;

✅ Купівля валюти. Для України саме те, оскільки валюта стає дедалі більша, а гривня знецінюється.

✅ Вкладення в мистецтво. Спосіб доступний не для всіх, оскільки об’єкти мистецтва коштують дорого і не завжди їх можна перепродати за реальну вартість. Для поціновувачів мистецтва – це один з найбільш перспективних напрямків;

✅ Інтернет-проекти. Дуже ризикований спосіб, оскільки гарантій від таких проектів дуже мало. Можна вкласти в дуже перспективний стартап і отримати хороший прибуток, а можна натрапити і на шахраїв;

✅ Бінарні опціони. Один з найшвидших способів отримання прибутку, але й один з найризикованіших. Головне – це вміння правильно робити прогноз на те, як вже завтра зміниться вартість певного активу;

✅ Інвестиції в себе. Це означає, що необхідно вкладати в себе і свій розвиток. Це європейський підхід, коли люди вкладають не в матеріальні цінності, а в саморозвиток. Це не для всіх актуальний спосіб, але для тих, хто любить вчитися і розвиватися, саме те.

Інвестиції в нерухомість

Для всіх нас знайоме, що при наявності досить великої суми коштів її необхідно обов’язково вкладати в нерухомість. Це цілком зрозуміло, оскільки втратити такий об’єкт майже нереально. Але при цьому не всім відомо, що крім плюсів, є і недоліки таких вкладень.

Переваги та недоліки

Головною перевагою вкладення в нерухомість є безпрограшність такого бізнесу. Квартира завжди буде ліквідна, від її здачі в оренду завжди можна отримати дохід і т.д. В принципі про плюси знають всі, більшість людей цікавлять недоліки такої діяльності.

Мінуси вкладень в нерухомість:

❌ Необхідний великий капітал для старту;

❌ Потрібні додаткові кошти для утримання квартири;

❌ На деякі об’єкти нерухомості попит може падати у відповідності з попитом.

Види нерухомості для інвестицій, в яку вигідно вкладати кошти?

І тут назріває питання, в яку ж нерухомість вкладати? Відзначимо одразу, що для звичайного громадянина вкладати в комерційну нерухомість не раціонально. Виняток – якщо вона потрібна для бізнесу. Всі інші види необхідно вибирати з власних уподобань, наприклад, з можливістю в подальшому використовувати даний об’єкт і в своїх інтересах.

Види нерухомості, яка може стати об’єктом інвестування:

? Житлова;

? Комерційна;

? Земельні ділянки;

? Заміська;

? Будується;

? Інші варіанти інвестицій.

Способи отримання прибутку від нерухомості

Особливого секрету немає в тому, що інвестиція в нерухомість завжди рентабельна і дуже часто не схильна до ризиків. Але, чомусь для більшості з нас прибуток від об’єкта такої власності полягає тільки в здачі в оренду. Але це не зовсім так. Є ще й інший спосіб отримання прибутку.

Способи отримання доходу від нерухомості:

1️⃣ За рахунок оренди. Метод поширений не тільки в Україні, але і у всіх країнах світу. Людина купує нерухомість і потім здає її в оренду. Дуже успішним метод може стати в пік кризи, коли квартиру або будинок можна купити дешево, а потім здати дуже дорого.

2️⃣ Завдяки подальшому перепродажу. Не часто використовуваний варіант, а даремно. Можна купити дешево, зробити ремонт, витримати час і потім продати на 50-100% дорожче. Так працюють багато ріелтерських компаній або прості перекупники на ринку нерухомості.

Інвестиції в будівництво нерухомості: куди вкладати, розмір прибутку і ризики

Деякі українці можуть розглядати такий варіант вкладення коштів як інвестування в нерухомість, що будується. Скажемо одразу, тут є як свої переваги, так і свої недоліки.

Найкраще вкладати гроші в ті об’єкти, які вже будуються. Вибирати будівництво, що знаходиться на стадії котловану, не можна, тому що це дуже ризиковано. Працювати необхідно тільки з перевіреними забудовниками, які працюють в даному регіоні не перший рік. Найкраще вкладати в житлову нерухомість, вона буде користуватися попитом завжди.

Заробити можна непогано – до 50% від початкових інвестицій. Головне – наявність попиту на придбаний об’єкт, наприклад, житлову нерухомість економ класу. Різниця на фазах будівництва та реалізації становить близько 40%.

Головний ризик в тому, що об’єкт може бути не добудований і гроші просто будуть даремно витрачені. Можна припустити і ризик неліквідності, але це малоймовірно.

Часті помилки при інвестуванні

Ясна річ, що ніхто не застрахований від помилок. Це цілком зрозуміло. Але необхідно дотримуватися всього того, що радять експерти і практики. Таким чином, можна уникнути багатьох ризиків. Крім того, знаючи заздалегідь список найбільш частих з боку інвестора помилок, можна постаратися їх уникнути.

Поширені помилки:

⁉️ Бажання при отриманні першого прибутку одразу ж його витратити;

⁉️ Вкладення коштів в один вид інвестицій, які не формують при цьому різноманітний портфель капіталовкладень;

⁉️ При перших же втратах бажання все вивести з обороту і «покінчити» з цією діяльністю;

⁉️ Бездумні вкладення, не підтверджені розрахунками і аналітикою.

Приклади вкладення грошей

Прикладів капіталовкладень може бути безліч, все залежить від виду інвестицій. Наведемо два найпростіших приклади для загального розуміння.

Приклад 1: У людини є 1000 гривень, які він поклав на депозит в банку під 18% річних. Прибутковість такого інвестування складе за рік 180 гривень. Реальна прибутковість, тобто з урахуванням інфляції, буде менше.

Приклад 2. «Гостинка» на вторинному ринку коштує 10 000 доларів. Здати таку нерухомість можна за 3 000 гривень + комунальні платежі. Через скільки окупиться проект? Рахуємо, 3000 гривень – це плюс мінус 110 доларів, за 1 рік – 1320 доларів. Проект окупиться через 7,6 років.