Навіщо потрібен МВФ? І чому співпраця з Міжнародним Валютним Фондом критично важлива для України?

Навіщо потрібен МВФ? І чому співпраця з Міжнародним Валютним Фондом критично важлива для України?

А як Ви ставитесь до МВФ? Не перший рік в українському суспільстві не вщухають дискусії стосовно того, навіщо нашій державі співпраця з Міжнародним Валютним Фондом. Однак, з іншого боку у суспільства немає відповідей на те, як саме проводити економічну політику в країні.

Навіщо потрібен МВФ?

Варто розуміти, що Україна є досить молодою державою, в якій не створені якісні політично-економічні інститути. А МВФ допомагає ефективно виправляти помилки держави та вказувати їй як правильно забезпечувати економічний зріст.

Зазвичай, Міжнародний Валютний Фонд не допомагає країнам, які проводять виважену економічну політику. Його завдання не допущення фінансових криз, колапсів економік та дефолтів.

Якщо країна веде роботу з МВФ, а також отримує від нього гроші, то це означає зелене світло для інвесторів. Оскільки така співпраця означає, що держава веде зважену політику, проводить реформи та діє на основі порад міжнародних експертів.

Цей Фонд не дає гроші безнадійним державам, які в майбутньому оголосять про те, що платити не можуть та нікому нічого повертати не будуть, бо це є страшним сновидінням для будь-якого інвестора. Також варто враховувати, що коли державному бюджету не вистачає грошей, то їх можна взяти завдяки кредитам, або скороченню витрат або включенню грошового станка. Останні два рішення досить непопулярні для виборця рішення.

Найбільш ефективним є саме кредити. МВФ ніколи не дає кредити просто так. Вони проводять детальний аудит економіки країни з якою працюють та вимагають проведення реформ, щоб забезпечити умови, при яких держава зможе віддати гроші завдяки укріпленню власної економіки.

Для чого державі брати кредити?

Досить часто необхідність виплат по соціальних програмах, таких як пенсії, освіта, медицина та субсидії перевищують у бюджеті заплановані прибутки держав. Вони у першу чергу складаються з податків від громадян та бізнесу. І різниця, коли витрати більші за прибутки називається дефіцитом бюджету, який треба якимось чином покрити. Наприклад, кредитом.

У бюджеті 2020 року було заплановано майже 100 мільярдів гривень дефіциту, а через коронавірусну кризу ця сума збільшилась до 300 мільярдів гривень. Заплановано, що ця діра бюджету має покритися позиками від МВФ.

Важливо враховувати, що всі держави беруть борги для того, щоб вкладати гроші у власну економіку. Чим більшим є розмір ВВП, тим більше позик країна може собі дозволити. Зазвичай, країни беруть нові позики для того, щоб перекривати інші, сплачуючи з бюджету гроші лише на обслуговування боргу, тобто виплату відсотків.

Чому критикують МВФ?

Міжнародний Валютний Фонд надає багато переваг країні, що співпрацює з ним. Але все ж їх політику часто критикують.

Наприклад, в Україні певні олігархічні групи на своїх медійних площинах розповсюджують брехливу інформацію, начебто МВФ втручається у внутрішні справи нашої країни для того, щоб викупити державне майно за безцінь. Це не правда, оскільки за своїм статутом фонд не може купувати підприємства та землю.

Саме зараз співпраця з Україною дуже важлива, оскільки на тлі економічної кризи, зміни уряду та очільника Національного Банку, це створило певну паніку на ринку інвестицій й багато експертів рекомендували розпродати активи України. А співпраця з МВФ дозволить не тільки залишити теперішніх інвесторів, а й залучити нових в Україну.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *