Нова податкова консультація для IT сектору від Мінфіну

Нова податкова консультація для IT сектору від Мінфіну

27 квітня Міністерство фінансів затвердило консультацію з певних питань оподаткування ПДВ. Тобто виконавчий орган надав пояснення стосовно певного пункту, що прописаний у податковому законодавстві нашої країни. Там вказано про звільнення на певний час від сплати ПДВ за поставки різної програмної продукції. Ця норма діє з початку 2013 року до кінця 2023 року. Але там не було надано деталей, на яку саме програмну продукцію це розповсюджується та у яких випадках.

Чи стосується звільнення від ПДВ тих операцій з продажу та постачання продукції програмного забезпечення, до вартості яких входять послуги з технічної підтримки? 

Для початку потрібно визначити, яку саме продукцію звільняють від сплати податку на додану вартість. В першу чергу це різні додатки, оформлення, розширення для функціоналу програмного забезпечення.

А що таке послуги технічної підтримки?

✅ Тестування ПО

✅ Виявлення програмних недоліків

✅ Налаштування продукту під потреби користувача

✅ Встановлення продукту на оновлення до нього

Якщо вони є складовою частиною програмної продукції, а також їх вартість включена до ціни цього продукту, то такі операції звільняються від сплати ПДВ. Також це стосується послуг технічної підтримки, які є складовою оновлення та зміни функціоналу програмного забезпечення. І це стосується не тільки комп’ютерів, а й телефонів.

Якщо поставки, оновлення та техпідтримка до продукту не входить у його вартість, то чи має право на звільнення від сплати ПДВ?

Якщо компанія продає певне програмне забезпечення, а у вартості його включено ще й налаштування, підтримка, оновлення, то в такому разі це звільняється від ПДВ. 

Зовсім інша ситуація, коли компанія не продає ПО, але лише надає послуги з підтримки, оновлення, налаштування, то такі послуги мають бути оподатковуваними ПДВ.

В цьому і полягає кардинальна різниця. Створювати та продавати продукти це одне, а займатись їх налаштуванням це зовсім інше. Міністерство фінансів надає пояснення через певні маніпуляції з ухиленням від сплати ПДВ.

Саме через ці особливості податкового законодавства, частіше за все IT компанії пропонують своє програмне забезпечення комплексно з підтримкою, налаштуваннями і так далі. Тобто одразу все готове для клієнта. І це ще дозволяє не сплачувати ПДВ.