Обрати гірлянду правильно: що треба знати щоб не спалити домівку на Новий рік?

Обрати гірлянду правильно: що треба знати щоб не спалити домівку на Новий рік?

Як зазначають експерти потрібно не тільки дивитись на зовнішній вигляд, щоб підходила прикраса до інших іграшок. Досить важливо оцінювати безпеку такого електричного приладу. Бо у випадку короткого замикання, може спалахнути ялинка, а це вже призведе до страшної трагедії, яка точно зіпсує настрій на свята.

Люди, які купували гірлянди на вуличній розкладці, потім в буквальному сенсі можуть зрозуміти дитячу казку «Ялинка гори!». І на жаль, такі ситуації відбуваються кожного року, бо громадяни необачно обирають гірлянду або намагаються зекономити, що обходиться для них доволі дорого.

Що треба знати про гірлянди у супермаркетах?

Наразі можна побачити на полицях гірлянди з різними цінниками. Стартують вони приблизно з 80 гривень, а можуть сягнути й декількох тисяч гривень. Проте важливо розуміти, що яку вартість не мали такі товари, майже всі вони мають штамп «made in China».

І варто розуміти, що до потрапляння в Україну, такі товари пливуть півтора місяця, вони проходять через непростий шлях. Тому дійсно можуть виникнути певні пошкодження на товарах.

Рекомендація покупцям у магазині перевірити, чи працює гірлянда, обов’язково уважно подивитись на лампочки та дроти, щоб усе було ціле. Бо саме такі маленькі ушкодження є суттєвими факторами ризику.

Також важливо обов’язково дізнатись, чи є гарантія на цю гірлянду. А ще буде корисно зберігати чек хоча б два тижні, щоб повернути товар у випадку поломки.

Важливі правила від експертів, щоб гірлянда не принесла проблем

В першу чергу варто при виборі гірлянди, її понюхати. Якщо відчуєте неприємний хімічний різкий запах, то це сморід фенолу. Небезпечна речовина, яка має негативний вплив на головний мозок та дихальну систему.

Не останньою за користю рекомендацією буде саме оглянути маркування гірлянди. Там має бути такий показник як IP, він означає рейтинг захисту товару. Для гірлянди такий показник має бути на рівні 44. Таке маркування від виробника робить гірлянду безпечною для домашнього використання, можна навіть встановлювати її на дворі чи балконі, але має бути хоч якийсь навіс, бо степінь захисту дозволяє не боятись лише незначної вологи, а на випадок снігу чи дощу не розраховано.

Для того щоб використовувати гірлянду на вулиці, у неї має бути маркування ІР23. А якщо взагалі ніякого маркування немає, то таку гірлянду не можна використовувати взагалі. Ні як прикрасу для ялинки, ні як оздоблення меблів, а особливо не можна прикрашати штори. Краще просто не купуйте такий непотріб. Бо така гірлянда може заіскрити від будь-якого перепаду напруги й тоді буде трагедія.

Якщо обираєте найдешевшу гірлянду, то зверніть увагу на ту, що має живлення від батарейки. Вона більш безпечна та не вдарить струмом.

Важливо шукати на гірляндах знаки сертифікації якості. Звичайно, коштувати такі будуть не менше 400 гривень. Проте і безпечність гарантована й зможуть нормально працювати багато років. По можливості, краще не економити на безпеці.

Перш ніж вішати гірлянду, важливо враховувати ще один фактор небезпеки, а саме домашніх тварин. Бо є ризик, що вони перегризуть провід, отримають удар електричним струмом, а через іскри ще може зайнятись ялинка. Тому бажано розташовувати гірлянду так, щоб хатні улюбленці не дотяглися зубами до неї.