Оскарження заповіту в Україні

Оскарження заповіту в Україні

Чи можливо взагалі оскаржити заповіт в Україні? Це доволі складний та заплутаний процес, оскільки потрібно враховувати особливості чинного законодавства, підстави та причини для визначення заповіту недійсним. Як правило, звертаються до суду для оскарження заповіту саме ті особи, права яких були порушені.

Які можуть бути підстави для оскарження заповіту?

Як зазначають експерти, при створенні заповіту, корисно консультуватись з адвокатом, тому що в першу чергу намагаються оскаржити цей документ, якщо він був некоректно оформлений. Які головні підстави для оскарження заповіту важливо знати?

  1. Заповіт не відповідає волі заповідача.
  2. Документ складений особою, що не мала на це юридичних прав.
  3. Порушення вимог щодо оформлення.

У тому випадку, якщо заповіт був оформлений правильно та були дотримані усі вимоги, то в такому випадку ризики вірогідності оскарження мізерні.

Що означає не відповідність волі заповідача? Це коли особа не усвідомлює або не може керувати свої дії. Для доказу цього у суді обов’язково потрібна судово-психіатрична експертиза. Вона може проводитись як при житті людини, так і посмертно.

Також можна оскаржити заповіт, який був складений особою проти її волі. Це означає ситуації, коли проти людини був вчинений психічний або фізичний тиск для отримання необхідного підпису.

Важливо враховувати, що заповіт не обов’язково визнається недійсним у цілому. У певних ситуаціях можна довести недійсність лише певного розпорядження, яке є частиною заповіту. В такому разі сам документ залишається дійсним, але окремі його позиції ні.

Згідно чинного законодавства, заповідач може залишити спадок особам, які не є членами його родини. А вони не можуть оскаржити заповіт з тієї причини, що спадкоємцем є хтось, хто не є членом сім’ї.

Коли закон дозволяє оскаржувати заповіт?

На основі того, що заповіт вступає в юридичну силу після смерті його власника, то оскарження цього документа можливе лише тоді, коли заповідач помер. Це означає, що неможливо оскаржувати заповіт до того моменту, поки не зафіксують факт смерті заповідача.

Є певна юридична особливість у цьому питанні. На оскарження заповіту надається три роки з моменту, як особа дізналась про порушення своїх спадкових прав.

Як саме оскаржувати цей документ?

Лише суд має компетенції для того, щоб визнати заповіт недійсним. І лише цей орган може розглядати такі питання.

Отже, у тому випадку, коли є необхідність оскарження заповіту, подається позовна заява до суду. У випадку, коли позивач виступає проти фізичної особи, то позовна заява направляється за місцем реєстрації проживання.

А в тому разі, коли об’єктом позову є квартира або земельна ділянка, тоді направляти позов потрібно до суду, що знаходиться в районі адреси цієї нерухомості.

Посилаючись на діючий закон, заповіт оскаржують за позовом зацікавленої особи. Однак, важливо зазначати, що чітко не прописується, хто саме відноситься до переліку цих осіб. Як показує судова практика, зазвичай це найближчі родичі померлої людини:

  1. Батьки.
  2. Діти.
  3. Дружина або чоловік.

Також це часто буває особа, що була вказана в іншому заповіті. У тому випадку, якщо заповіт був визнаний недійсним, вступають в силу звичайні правила по визначенні права на власність. Тобто діють закони та юридичні норми, як у випадку, колі ніякого заповіту немає. Зазвичай, в такому разі першими на отримання спадщини претендують чоловік, дружина, діти.

342 comments

Рейтинг психологов. Консультация у психологов Индивидуальный подход к консультированию!
Консультация у психолога.
Индивидуальный подход к консультированию!
Приглашаем вас на консультации детского психолога.
Онлайн консультация. Психотерапия онлайн!

Сповіщення: mazhor4sezon

Новинки фільми, серіали, мультфільми 2021 року, які вже вийшли Ви
можете дивитися українською на нашому сайті Link

1xBet является одной из самых популярных на рынке. https://bet-promokod.ru/ Большой выбор спортивных и киберспортивных событий, десятки открытых линий, высочайшие коэффициенты. Также, БК имеет обширный функционал и немногие дает возможность совершать ставки по специальным промокодам. Используя промокоды, вы можете получить реальный денежный выигрыш, не внося абсолютно никаких средств. Это реально! Узнать последний промокод вы можете сейчас же, однако использовать его необходимо в соответствии с правилами и инструкциями, которые приведены ниже.

Правило, не знающее исключений:
государю, который сам не обладает мудростью, бесполезно давать
полезные, хорошие советы, если только такой государь случайно
не доверит мнению мудрого советника, который будет принимать за своего государя все решения.
И хотя подобное положение возможно,
ему скоро пришел бы конец, ибо советник сам сделался бы государем.
Как пробудить в себе интерес к жизни

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *