Поради щодо вибору електронних грошей в Україні: принцип роботи електронного гаманця

Поради щодо вибору електронних грошей в Україні: принцип роботи електронного гаманця

Електронні гроші (ЕГ) – еквівалент реальних грошових одиниць. Вони виконують ту ж функцію, що і звичайні гроші і за законом не оподатковуються.

Єдиною альтернативою електронних платіжних систем є інтернет-банкінг. Але не всі замовники, постачальники послуг і роботодавці можуть собі дозволити робити фінансові розрахунки через банк. Деякі мотивують це тим, що їм невигідно, дорого або незручно. Інтернет гроші дозволяють в такій ситуації вийти з положення з максимальною вигодою і зручністю.

Електронні платіжні системи працюють за тим же принципом, що і звичайні безготівкові операції. Кожен користувач має особистий рахунок, по якому проводяться розрахунки з контрагентами і між своїми онлайн гаманцями.

Переваги та недоліки електронних грошей

Інтернет платежі вигідні самим електронним платіжним системам і корпоративним клієнтам. Є можливість заощадити, так як не потрібно платити податки за користування платіжними системами.

Переваги для користувачів

1️⃣ зручність – операції можна здійснювати з домашнього або будь-якого іншого комп’ютера або пристрою, що використовує підключення до інтернету;

2️⃣ надійність – якщо дотримуватися правил безпеки експлуатації гаманця, сервіс гарантує захист інформації та збереження віртуальних грошей;

3️⃣ необмеженість використання – електронні гроші не мають терміну дії і не згорають.

Недоліки платіжних систем інтернету

1️⃣ ідентифікація особистості – більшість сервісів вимагають ідентифікацію користувача шляхом надання копій або фотографій документів, що підтверджують особу;

2️⃣ обмеження у використанні – віртуальними грошима не можна розплатитися за всі послуги і товари, так як не всі постачальники і продавці підтримують ЕРС;

3️⃣ високий рівень комісії для деяких операцій.

ТОП електронних платіжних систем в Україна 2021

Електронний гаманець в Україні в 2021 році можна завести не в кожному сервісі. Адже не всі електронні платіжні системи працюють в нашій країні. Це пов’язано, як зі складнощами з поповненням і виведенням грошей, так і з обмеженнями в застосуванні. Можна створити електронні гаманці України в нижче розглянутих сервісах.

Webmoney – webmoney.ua

Популярний онлайн сервіс, лідер фінансового ринку. Зареєстрований користувач може відкрити не один онлайн гаманець, а більшу їх кількість в віртуальних аналогах різних валют, включаючи криптовалюту і цінні метали.

Усі транзакції здійснюються миттєво без можливості відкликати платіж. За будь-яку операцію стягується комісія 0,8%. Для роботи необхідно надати персональні дані і підтвердити їх.

Яндекс.Деньги – money.yandex.ru

Комерційна небанківська організація. Дуже популярна серед користувачів інтернету, які відгукуються про неї в більшості позитивно. Сервіс дає можливість створити гаманець одного з трьох видів:

✅ анонімний;

✅ іменний;

✅ ідентифікований.

PayPal – www.paypal.com

Електронна платіжна система, що діє на міжнародному ринку. Вона налічує понад 200 млн. користувачів. PayPal широко використовується для оплати покупок через інтернет і здійснює грошові перекази. Основною перевагою системи є безкоштовне здійснення транзакцій всередині країни для приватної особи за умови її проведення з рахунку PayPal. Якщо транзакція буде здійснюватися за допомогою балансу на прив’язаній банківській картці, то буде стягуватися комісія в розмірі 3,4% + 4 грн. за кожну операцію.

Qiwi – qiwi.com

Цей сервіс один з найпростіших в плані реєстрації – для того, щоб створити гаманець, потрібно всього лише вказати номер мобільного телефону. Користувачеві відразу присвоюється статус «Мінімальний», який можна поміняти, якщо пройти процедуру атестації на «Основний» або «Професійний». За допомогою Qiwi оплачуються послуги і здійснюються перекази грошових коштів. Сервіс пропонує випустити безкоштовну карту, яка пов’язана з онлайн гаманцем. Про Qiwi гаманці тільки позитивні відгуки.

Payeer – payeer.com

За допомогою даної платіжної системи електронні гроші можна переводити десятками способів більш ніж в 200 країн світу. Користувачі можуть випустити безкоштовну карту і виводити на неї кошти без комісії. Фрілансери працюють на Upwork, можуть знімати кошти з українських банкоматів за допомогою їх карти, тому відгуки на Payeer переважно позитивні.

Кому може знадобитися веб гаманець?

? користувачам, які купують товари та користуються послугами в інтернеті;

? фахівцям, що працюють віддалено на фрілансі;

? підприємцям, які займаються бізнесом в інтернеті за допомогою сайтів, блогів, соціальних мереж;

? рекламодавцям і веб-майстрам, які розміщують рекламу в інтернеті;

? людям, що грає на різних платних сервісах в інтернеті або робить букмекерські ставки.

Інакше кажучи, потреба в електронних платежах періодично виникає у кожного громадянина в Україні.

Як вивести електронні гроші в Україні?

Принцип виведення простий і заснований на основне правило ЕРС: 100 віртуальних монет – це не 100 реальних, а трохи менше. Ось покрокова інструкція для виведення коштів.

⚠️ Дія 1. Прикріплюємо банківську карту до гаманця

Практично всі платіжні інтернет системи дозволяють прикріплювати банківську карту до веб гаманцю.

⚠️ Дія 2. Скануємо або фотографуємо сторінки паспорта та ІПН для авторизації.

Для здійснення транзакцій і виведення коштів деякі ЕРС запитують документи, що підтверджують особу. Як правило, це паспорт і ідентифікаційний код. Їх можна пред’явити у вигляді фотографій або сканкопію.

⚠️ Дія 3.Полученіе підтвердження і виведення коштів.

ЕРС висилає пароль для виведення грошей за допомогою СМС або електронного листа, його необхідно підтвердити.

Особливості переведення в готівку

Головна особливість в цій справі очевидна: 100 віртуальних гривень – це не 100 реальних. Тобто, наприклад, у Webmoney WMU – не еквівалентний UAH. Це на кілька відсотків менше. Різні системи беруть різну комісію, багато що залежить від способу переведення в готівку.

Не всі електронні гаманці та атестати передбачають висновок готівки. Наприклад, у Вебмані переведення в готівку доступно тільки для користувачів, які пройшли ідентифікацію.

В такому випадку краще просто виводити кошти на карту банку, а потім вже зняти гроші в банкоматі. Також можна отримати карту безпосередньо даної платіжної системи і користуватися нею для зняття грошей в банкоматі.

В Україні введено заборону на використання електронної валюти 4 товарних знаків

Всі фірми і фінансові підприємства, були проінформовані Нацбанком України про припинення використання на території країни 4 електронних систем розрахунків. Сталося це на початку травня 2018 року і під забороною опинилися:

❌ QIWI Wallet,

❌ Webmoney,

❌ Wallet one,

❌ Яндекс гроші.

Яких наслідків можна очікувати від заборони Яндекс.Деньги і Webmoney в Україні?

Незважаючи на заборону главою українського уряду використання російський електронних знаків, вони з успіхом продовжують використовуватися на всій території країни. Користувачі інтернету змогли знайти обхідні шляхи у вигляді VPN сервісу і проміжних серверів, які дозволяють подолати всі перешкоди на шляху до необхідного ресурсу.