Прийнято закон про зміну правил роботи нотаріусів

Прийнято закон про зміну правил роботи нотаріусів

Верховна Рада України ухвалила закон №1220, який вносить суттєві зміни до закону «Про нотаріат». Це необхідно для того щоб позбутись незручних колізій та прогалин у законодавчій базі. Колізії – двояке трактування того чи іншого поняття. Дане явище може бути зрозуміле по-різному, що викликає певні труднощі на судових засіданнях.

Прогалини – відсутність правових норм, що повинні вирішувати певні суспільні відносини.

Що це означає для юристів?

Закон №1220 також змінив застарілі терміни та назви. З’явились нові переліки осіб, котрим надали нотаріальні повноваження. Ініціатор нововведення запевнив, що даний закон лише спростить роботу юристів.

До того ж він захистить звичайних людей від того, що ті чи інші дії, що будуть прийняті нотаріусом з неправильною термінологією можуть бути визнані судом як незаконні.

Приклади правок, що були прийняті можна знайти на офіційному сайті Верховної Ради. Деякі з них будуть наведені нижче:

⚖️ «У населених пунктах, де немає нотаріусів» замінено на – «У сільських населених пунктах»

⚖️ «Доручень» замінено на «довіреностей»

⚖️ «Міжнародних угод» замінено на «міжнародних договорів»

Це, що стосується заміни застарілих термінів. Також є момент, який уточнює хто має право носити звання нотаріса. До переліку входять наступні вимоги, які є обов’язковими для кандидата:

✅ Громадянин України

✅ Відповідна вища освіта

✅ Вільне володіння українською мовою

✅ Має необхідний стаж роботи (не менше 6 років)

✅ Особа, що склала іспит та отримала дозвіл

Закон має більш формальний статус, адже все оновлюється і тому закони повинні також періодично проходити оновлення для того аби вберегти від непорозумінь. Ще достовірно не відомо, які зміни залишаться у підписаному президентом законі, тому якщо Вас цікавить дана тема – слідкуйте за нею.

Нагадаємо процедуру прийняття закону:

? Законодавча ініціатива

? Обговорення

? Підписання президентом

? Оголошення

Якщо закон пройшов перше читання та були прийняті відповідні правки – це ще не означає, що президентом буде підписаний саме такий указ.

Закон 1220 входить до нотаріальної реформи, в рамках якої нотаріуси можуть отримати право на реєстрацію шлюбів та розлучень. Це викликало значний резонанс у суспільстві, адже до цього діяв закон, згідно з якими можна реєструвати шлюби лише в РАЦСі.

Велика частина людей вважає, що реєстрація шлюбу повинна проходити урочисто, а не як діловий договір. Тому нотаріус не відповідає даній ролі. Ще достовірно не відомо чи отримають юристи таке право, тому не слід витрачати слів, час та нерви на подібні дискусії.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *