Проекти українських школярів, які допоможуть країні від забруднення екології

Проекти українських школярів, які допоможуть країні від забруднення екології

Не тільки науковці борються з екологічним забрудненням планети. Кожен учень середньої школи може дослідити дану тему та запропонувати дієві рішення проблеми. Багато українських школярів уже запропонували дієві проекти, які допоможуть зменшити викиди вуглекислого газу та кількість пластику.

Якими проектами школярі поділились під час онлайн-конференції TEDx JAS Countdown?

Для України найбільш актуальною проблемою є саме переробка та утилізація відходів. Над цим працюють безліч науковців, які шукають нові винаходи для захисту нашої екології. І в цьому питанні школярі не відстають та готові запропонувати цікаві ідеї.

Одну з ідей запропонувала Поліна Деркач. Дівчина підготувала проект з повторного використання поліетилену. Сенс у тому, щоб виготовляти деталі для сільськогосподарської техніки. Аргументація полягає в тому, що цей матеріал довговічний і його можна використовувати довгий проміжок часу. За підрахунками школярки, десять кілограмів поліетилену можна перетворити у 200 невеликих деталей для агропромисловості.

Інший проект запропонувала Єлизавета Столярчук. Дівчина має ідеї з перероблення відходів при використанні сонячної енергії. Сутність проекту в перероблені органічних відходів у біопаливо, а полімерних відходів у дизельне паливо. Це не тільки можливість очищення планети, а також є енергоефективним варіантом.

Це стає можливо завдяки піролізу: хімічний процес при 500 градусах та без кисню. Під час цієї реакції органічні сполуки розпадаються, при цьому переходять у газ чи паливо. Як зазначає винахідниця, за допомогою такого пристрою можна отримувати 20-25% відсотків дизельного палива з відходів.

Ще один школяр Едуард Шкуліпа пропонує оптимізувати час, при якому автомобіль знаходиться у заторах. Це досягається завдяки регулюванню світлофорів у кожному місті. Це за думкою хлопця дозволить зменшити викиди вуглекислого газу в атмосферу.

Автор пропонує за допомогою віртуальних смуг або спеціальних електромагнітних датчиків зчитувати масу та швидкість кожного автомобіля. І ці дані будуть передаватись до основного комп’ютера. А система буде враховувати, який транспортний засіб більше шкодить атмосфері своїми викидами. На основі цього світлофори обиратимуть, кому їхати першим.

Ідея іншої школярки Тамари Паламар у тому, щоб покупки екологічних продуктів чи тих, що мають екоупаковку, приносили певні бонуси покупцям. Такі товари будуть мати спеціальний QR-код, за яким можна дізнатись, яким людям чи якій екосистемі вони допомогли. Цей проект називається Your turn.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *