Рейтинг «Сила паспорта» – Україна на 42-ому місці. Чому та що це означає?

Рейтинг «Сила паспорта» – Україна на 42-ому місці. Чому та що це означає?

Які переваги мають громадяни нашої держави, коли знаходяться закордоном? Мало хто замислюється над тим, проте за останні 6 років багато у візовому питанні покращилось для українців. Всі чули про відомий безвіз з Європейським Союзом, але ж це далеко не все, що Вам дозволяє український паспорт.

Чому український паспорт отримав сорок друге місце в рейтингу «Сила паспорту»?

Це міжнародний рейтинг, який називається Global Passport Power Rank 2020. Кожного року спеціалісти такого аналітичного центру надають детальну інформацію стосовно можливостей закордонних поїздок для власників паспортів. Чим краще позиція в рейтингу, тим у більшу кількість країн громадяни можуть поїхати без візи або отримати її в момент прибуття.

На разі таких країн для України – 115. Саме в стільки держав можна летіти одразу, не займаючись отриманням візи в Україні. Тобто або віза зовсім не треба, або її одразу отримаєте після прибуття.

Наприклад, наразі наші позиції в рейтингу кращі за такі розвинуті країни як Сінгапур, Ізраїль та Туреччина. Варто розуміти, що у цьому рейтингу за сумою відкритості кордонів країни можуть мати схожі статистики, тому знаходяться на одних сходинках рейтингу. Якщо аналізувати нашу позицію таким чином, то Україна займає 12 сходинку рейтингу.

За даними рейтингу можна впевнено сказати, що громадянину України безвізовий режим гарантують 74 країни. А ще в 41 державу можна прибувати, не роблячи візу завчасно.

Робити візу завчасно потрібно у вісімдесят три країни, перед тим як вирушати туди у подорож.

Першу позицію у цьому рейтингу займає Німеччина. Це дозволяє їх громадянам подорожувати без віз у 99 країн світу. А ще тридцять п’ять країн дозволяють німцям отримати візу вже після перетину кордонів.

Також на першій позиції поруч з Німеччиною Південна Корея, Люксембург, Нова Зеландія та Іспанія. Їх показники досить схожі між собою, тому кращого серед них визначити досить складно, оскільки відрізняються на 1-2 показники в різних характеристиках. У когось більше безвізового режиму, а у когось більше країн де можна отримати візу одразу після прибуття.

Суттєві зміни відбуваються у цьому рейтингу постійно, наразі через карантинні обмеження у світі. Наприклад, США сильно впали в рейтингу та наразі далеко позаду від України, тому що громадяни Америки мають без візовий перетин кордону лише у 58 країн світу.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *