Створили новий вебресурс, який буде повідомляти про стан національної безпеки в українських регіонах

Створили новий вебресурс, який буде повідомляти про стан національної безпеки в українських регіонах

Окрім уповноважених органів, збереження суверенітету та територіальної цілісності держави лежить на всьому українському народові. Саме тому так вигідна розробка нового вебресурсу з відкритими даними, який нещодавно створили та презентували на засідання Ради Національної Безпеки та Оборони. Завдання порталу: моніторинг та повний аналіз стану національної безпеки, що стосується в першу чергу тенденцій регіонального розвитку, а також прогнозування політичних, соціальних та суспільних процесів на регіональному рівні.

Що ще про новий вебресурс повідомила прес-служба РНБО?

Завдяки новому порталукожен користувач може мати оперативну, достовірну та актуальну інформацію стосовно головних показників та процесів, які будуть характеризувати життя певних регіонів. Презентував цей вебресурс особисто Олексій Данілов, який є Секретарем РНБО, під час Національного координаційного центру з питань кібербезпеки.

Особливість продукту в тому, що він складений з трьох блоків:

1️⃣ Моніторинг виборчого процесу, що демонструє дані, які дозволяють порівнювати результати місцевих виборів у поточному році. Також доступна окремо аналітика по партіям та від самовисуванців, голів ОТГ та інших.

2️⃣ Територіальна організація місцевої влади. Тут користувачі отримують інформацію стосовно нового адміністративно-територіального устрою. Також можна ознайомитись зі статистичними даними відносно цього питання.

3️⃣ Формування представницьких органів місцевої влади. Цей блок дозволяє оцінити результати цьогорічних виборчих перегонів. До прикладу, кількості зареєстрованих усього виборців та кількості голосів які були віддані за кожного кандидата. Також можна дізнатись про загальну кількість зіпсованих чи недійсних бюлетенів.

У чому користь цього інформаційного продукту?

Певна частина даних, які надані у новому ресурсі, уже були в публічному доступі, наприклад, на сайті ЦВК. Але тепер уся необхідна інформація знаходиться на єдиному вебпорталі. При цьому, кількість блоків, які надають корисні дані, будуть з часом розширюватись, щоб надавати громадам більше офіційної інформації. Це також убезпечує простих громадян від дезінформації зі сторони куплених та ненадійних ЗМІ.

Це загалом допоможе експертам, аналітикам та журналістам робити якісний аналіз регіонального виміру новообраних органів територіальних громад. Оскільки чим більший буде контроль зі сторони суспільства, тим менші шанси у ворога посягнути на демократичні цінності. І таким чином можна захистити право українців на чесний вибір своїх представників у владі.