Страховка від роботів, ОСЦПВ для дронів і про інші страховки нашого часу

Страховка від роботів, ОСЦПВ для дронів і про інші страховки нашого часу

Людство постійно стикається з новими проблемами. А кожна проблема – це можливість для нового бізнесу.

Але є і старий бізнес, де нові проблеми дуже в тему – я про страховий бізнес. Перелічимо кілька прикладів страхових послуг, які можуть вас здивувати.

? Страхування від роботів

Коронавірус додатково пришвидшив робототехніку. Наприклад, в Японії роботів використовують для дезінфекції приміщень. Amazon давно вичавлює всі соки не тільки з людей, але і з роботів. На жаль, роботи не ідеальні, прямо як ми, і іноді вони травмують людей і ушкоджують речі. Тому в Sompo Japan Insurance пропонують новий вид страхування – захист від збитків, завданих роботами.

? Страхування для блогерів і інфлюенсерів

Можна застрахуватися на випадок, якщо ви скажите зайве про іншу людину або компанію, вас звинуватять у наклепі і відсудять гроші. Або якщо будете роздавати шкідливі поради і хтось від них постраждає.

Вдумайтесь: вам ніби продають індульгенцію від наслідків неоднозначних висказувань.

? Страхування кіберризиків

Можна відшкодувати збиток від зломів, атак, крадіжки даних: витрати на розслідування, рішення репутаційних проблем, компенсацію третім особам, відновлення даних. Можуть компенсувати не одержаний за час простою дохід.

? Покриття трансгендерного переходу

Багато страхових оплачують операції зі зміни статі. Але збільшення грудей – тільки деякі. Більшість вважають їх косметичною процедурою без медичних показань. Але ситуація змінюється.

У NYT нещодавно писали, як клієнти вимагали від компанії Aetna, примушуючи включити збільшення грудей для трансгендерів в медичну страховку. Щоб отримати відшкодування, потрібно довести, що це – частина лікування гендерної дисфорії.

? ОСЦПВ для дронів

У ВР зареєстрований проект Закону про внесення змін до Повітряного кодексу України. У ньому пропонують ввести обов’язкове страхування дронів за аналогією з автоцивілкою для автомобілів. Він тільки розглядається, але в будь-якому випадку страхування дронів вже практикується.

? Страхування on demand.

Ідея така: навіщо платити за рік страховки, якщо в ризикованих ситуаціях ви буваєте тільки іноді? Наприклад: в карантин машина більшу частину часу стоїть в гаражі, тому вам пропонують «включати» страховку в додатку за потребою і платити по годинах або за відстань. У США таке пропонують Metromile, в Великобританії – Cuvva.

? Телематика і «розумне КАСКО»

Деякі компанії, в тому числі в Україні, пропонують розраховувати вартість поліса враховуючи данні про ваш стиль водіння. Додаток фіксує, як швидко ви розженетесь, як гальмуєте і т.д. – і обережні водії отримують знижку.

? Безкоштовне страхування

У китайській ZhongAn, першої страхової компанії в світі, що повністю перейшла в онлайн, є (або була) безкоштовна програма страхування здоров’я. Потрібно просто щодня вносити в додаток свої основні дії – і розмір виплат буде залежати від вашого здорового образу життя. Ідея – створити базу лояльних клієнтів, щоб потім продавати їм платні послуги.