Стягнення аліментів з безробітного? Як платити аліменти 2022 році

Стягнення аліментів з безробітного? Як платити аліменти 2022 році

Якщо на момент визначення розміру заборгованості платник на роботу не влаштувався, сума аліментів з безробітного розраховується виходячи із середньої зарплати в даній місцевості.

Середня заробітна плата визначається територіальними органами Державного комітету статистики України, що діє на підставі ЗУ «Про державну статистику».

Вищевказані органи надають дані щодо розміру середньої заробітної плати для конкретної місцевості на вимогу державного виконавця. Останній керується отриманими даними при визначенні того, яка сума аліментів з непрацюючого підлягає оплаті з урахуванням заборгованості.

Статус безробітного не завжди означає, що платник аліментів не заробляє. Наприклад, він може підробляти вантажником, бути різноробочим на підхваті, мати який-небудь сезонний дохід, припустимо, продавати на ринку свіжозібране овочі і фрукти.

Варіантів може бути безліч, суть полягає в тому, що людина ніде офіційно не працює, в центрі зайнятості не числиться і має непостійний, мінливий заробіток. У цьому випадку суд за заявою однієї із сторін може визначити розмір аліментів не у вигляді частини від доходу, а у вигляді твердої грошової суми.

Підставами для винесення такого рішення є наступні обставини:

⚠️ отримання платником нерегулярного, мінливого доходу;

⚠️ отримання доходу або його частини в натуральному вигляді;

⚠️ отримання доходу в іноземній валюті;

⚠️ повна відсутність заробітків, за умови, що платник перебуває на обліку в центрі зайнятості і офіційно є безробітним;

⚠️ наявність у безробітного майна на праві власності, від якого він може отримувати дохід, а визначити розмір такого доходу, і в цілому його наявність встановити складно;

⚠️ нелегальна робота безробітного або отримання доходів з різних джерел, які неможливо встановити, так само як і загальний розмір доходів;

⚠️ наявність інших обставин.

Скільки платить аліментів безробітний при визначенні їх розміру у твердій грошовій сумі?

Назвати точну суму зможе тільки суд після дослідження всіх обставин справи, наданих позивачем і відповідачем документів та інших матеріалів. Її розмір визначається з урахуванням обставин, передбачених ст. 182 СКУ.

Отже, аліменти, навіть якщо чоловік не працює, підлягають сплаті.

Якщо батько не виконує своїх обов’язків по утриманню дітей і є безробітним, потрібно подавати позовну заяву до суду, який визначить, нехай і невелику, але суму, яка буде підлягати оплаті.

Важливо розуміти, що відповідальність за дітей повинна лежати не тільки на плечах у матері, як це часто трапляється. Цю відповідальність повною мірою повинен нести і батько.