Україна та НАТО – які кроки на зближення були досягнуті за минулий рік?

Україна та НАТО – які кроки на зближення були досягнуті за минулий рік?

Ще на саміті у 2008 році керівництво НАТО колегіальним рішенням оголосило, що для України двері відкриті. 

Проте для вступу треба провести реформи та підняти українське законодавство та військо до стандартів альянсу. І з того часу поступово Україна рухається до своєї мети, а з 2014 процес суттєво пришвидшився і з’явилась зрозуміла дорожня карта та план дії, що саме треба робити обраним державним посадовцям.

Як змінилась співпраця між Україною та НАТО у 2021 році?

Якщо коротко розписати, то за останній рік Україна зробила крок на зустріч альянсу. Наша держава отримала статус партнера з розширеними можливостями НАТО, врахували пропозиції України у розробці стратегічної візії Альянсу до 2030 року. Усе це дає суттєвий поштовх до майбутньої співпраці, оскільки вже заплановано безліч військових навчань на 2021 рік з різними країнами, що входять до НАТО.

А що ж означає це стратегічне партнерство? Бо простим людям може здатись, що це нічого не означає та ніяким чином не змінює їх життя. Однак завдяки цим крокам назустріч між Україною та західним цивілізованим світом, наша держава все більше починає жити за євроатлантичними та європейськими стандартами та цінностями.

Що нам дає посилення співпраці з ЄС та НАТО?

В першу чергу усі знають про безвіз, який дозволив мільйонам українців вільно та дешево побачити Європу та розширив можливості для подорожей. У цьому році стартувала процедура отримання «Промислового безвізу».Це означатиме, що українському виробнику буде однаково вигідно відправляти свою продукцію що у Чернігів, що у Мюнхен.

В свою чергу це матиме суттєвий економічний ефект для країни, оскільки покращуються умови для бізнесу. А це означає створення нових робочих місць та підприємств. 

Планується підписання «Відкритого неба» з ЄС, який означатиме для українського літака що в Україні або Чехії він буде знаходитись в одному «юридичному просторі». 

Це означає, що екіпажу не потрібно проходити через додаткові бюрократичні процедури і це зробить подорожі доступнішими. А це гарантує розширення кількості маршрутів між Україною та Європою, від чого усі ми тільки виграємо.

НАТО постійно проводить військові навчання з Україною, це допомагає покращувати підготовку бійців на передовій. З нами діляться розвідувальними даними, які також впливають на якість забезпечення безпеки України.

Яка «домашня робота» для України на 2021 рік?

Важливо розуміти, що наближення до Євросоюзу та виконання плану асоціації з ЄС також наближає Україну до НАТО так і навпаки. Північно-Атлантичний Альянс це не тільки про військове об’єднання країн, це про сталу економіку, ефективний державний апарат та нульову корупцію.

Для України головні вимоги до вступу у ЄС та НАТО це проведення судової реформи, реформи правоохоронних структур та нормалізація роботи антикорупційних органів. Новоутворенні інститути НАБУ, САП та Антикорупційний суд здатні очистити владу від корупції та наблизити Україну до цивілізованого світу.