Утримання дитини, коли подружжя розлучилося

Утримання дитини, коли подружжя розлучилося

Існують багато подібних історій схожих на таку: «Через деякий час після народження малюка подружжя припинило спільно проживати. При цьому жінка, змушена сидіти вдома, виховуючи маленьку дитину, фактично не має доходу окрім «дитячих» коштів». Тому важливо знати, що, відповідно до статті 84 Сімейного кодексу України, кожна жінка, з якою проживає дитина, має право на своє утримання від чоловіка, допоки їхній спільній дитині не виповниться три роки.

Подібна проблема сталась у Красилівськім бюро правової допомоги Старокостянтинівського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги. До них звернулась жінка, яка перебувала в зареєстрованому шлюбі, однак з чоловіком не проживала. Подружжя має сина, якому на час звернення ще не виповнилося двох років. Як розповіла жінка, вона зайнята доглядом за дитиною і потребує матеріальної допомоги, утім чоловік, хоч і працює, фінансово їй не допомагає.

Юристка бюро правової допомоги пояснила жінці, що право на утримання дружина, з якою проживає дитина, має незалежно від того, чи вона працює, та незалежно від її матеріального становища, за умови, що чоловік може надавати матеріальну допомогу. Тож, допомогла клієнтці підготувати відповідну позовну заяву до суду.

Розглянувши позов, суд вирішив його задовольнити та стягнути з чоловіка кошти на утримання дружини в розмірі 1/4 частини всіх видів його заробітку щомісячно до досягнення дитиною трирічного віку.

Кожна дитина має право на допомогу від обох своїх батьків і це право захищає закон України.