У що варто інвестувати у 2021 році?

У що варто інвестувати у 2021 році?

У що вигідніше інвестувати у 2021 році? Чи це депозити чи ОВДП чи нерухомість? Про всі популярні методи заробітку на інвестиціях і поговоримо у цій статті. І як ситуація змінюється порівняно з минулим роком.

Що було з інвестиціями у 2020 році?

Початок 2020 року був дуже оптимістичним, оскільки фондові індекси в США знаходились на історичному максимумі. І в усіх аналітиків були найкращі прогнози стосовно інвестицій у тому році.

Однак усе швидко зламалось під час карантину: зупинка економіки, падіння фондового ринку, зменшення облікової ставки національних банків багатьох країн. Економіки Європи та США буквально заливали дешевими грошима для того, щоб підтримати громадян та підприємців.

З одного боку це призвело до того, що інвестори стали дуже обережні у питаннях аналітики, тому не робили ризикованих інвестицій. З іншої сторони через печатний станок в Америці та Європі у світі стало дуже багато дешевих грошей. Навіть цікава ситуація в Україні: начебто фінансова криза і багато людей стали безробітними, але при цьому кількість депозитів у 2020 суттєво зросла, а банки не лопаються, як у 2014. Це означає, що у людей є багато грошей, які вони з радістю б інвестували.

Фінансової кризи не сталось в Україні або громадяни стали більш фінансово грамотні. У будь-якому разі це добрий сигнал.

Депозити це дохід чи збереження капіталу?

На протязі 2014-2019 років доходи з депозитів в Україні були значні через велику облікову ставку, яка мала зупинити збільшення рівня інфляції. Але з плином часу Нацбанк стабілізував ситуацію. І наразі доходи з депозитів на рівні 5-7%. І ще з цієї суми потрібно вирахувати 20 відсотків податку на доходи фізичних осіб.

В результаті дохід трошки переважає за рівень офіційної інфляції в країні. Якщо обирати між зберіганням грошей під матрацом й депозитом, то другий варіант точно краще, бо:

? гроші не вкрадуть з дому;

? ви не будете втрачати по 5-6% своїх грошей кожен рік через інфляцію.

Інвестиція у цінні папери чи вигідніші за депозити? 

А Ви знали, що українці можуть давати в борг державі? Це називається купівля облігацій внутрішньої державної позики (ОВДП). Чому в це вигідно вкладати гроші?

1️⃣ На останньому аукціоні продавали борги держи майже під 12 відсотків річних. А це суттєво більше, ніж проценти з депозитів.

2️⃣ Порівняно з депозитами, доходи від ОВДП отримуються чистими, без сплати податків, тобто не треба платити 20 відсотків доходу як при депозитах.

3️⃣ Гарантія від держави про виплату грошей. Наприклад, якщо впав банк, де лежав Ваш депозит, то Ви отримуєте максимум 200 тисяч гривень, якщо банк є членом Фонду гарантування вкладів.

Криптовалюта та нерухомість – чи варто вкладати гроші?

Стосовно першого, у світі багато хайпу наразі, бо Біткоїн постійно зростає, проте фінансові експерти впевнені, що постійно так бути не може. В якийсь момент ця мильна бульбашка має лопнути.

Нерухомість в Україні завжди буде надійним методом інвестиції. Наприклад, у Києві на одного жителя припадає приблизно 20 квадратних метрів. А от у самому густонаселеному місті Європи у Лондоні 40 квадратів на людину.

Це результат того, як багато залишилось гуртожитків та комуналок у Києві. Це означає, що попит на нове житло буде продовжуватись ще десятиліттями і будувати нові будинки неодмінно будуть.