Фінансова звітність малого підприємства. Що важливо знати про це у 2021 році?

Фінансова звітність малого підприємства. Що важливо знати про це у 2021 році?

Фінансова звітність – це інформація про фінансове положення, складена за допомогою бухгалтерського ремесла та відображає рух коштів та фінансовий стан за певний період.

Правові аспекти фінансової звітності регулюються декількома нормативними актами:

? Закон України.

? Постановою Кабінету Міністрів України.

? Методичні рекомендації на основі наказу міністерства фінансів.

? Інші нормативні акти.

Основна ціль фінансової звітності – оцінка грошового обігу будь-якої компанії. Перевірка фінансового стану, руху коштів та інших грошових операцій за певний період часу.

Термін фінансової звітності дорівнює одному календарному року. Для «молодих» підприємств перша фінансова звітність обмежується терміном, що складає не менше 12 місяців, але не повинен перевищувати 15 місяців.

Зараз країна прагне розвивати малий та середній бізнес. З цією метою видають пільги, покращують умови кредитування, тому детальніше розглянемо, що необхідно знати в розділі фінансової звітності малому підприємству.

Кого можна вважати малим підприємством?

Якщо загальна вартість усіх активів фірми не перевищує 4 млн євро, а дохід від продажу товарів або послуг складає менше 8 млн євро та за умови, що у штату співробітників перебуває менше ніж 50 робочих, такий бізнес можна вважати малим. Якщо два або більше роки бізнес буде перевищувати критерії іншої категорії, тоді він перейде до неї.

У 2021 році граничною цифрою подачі фінансової звітності була дата 28.02.2021. Але цей день випадав у неділю, тому термін переносився на перше березня, згідно до порядку № 419. Разом з фінансовою звітністю до Державної податкової служби необхідно вказати податок на прибуток.

Під час заповнення даного документу, необхідно пам’ятати, що одиницею виміру є тисяча гривень з однією цифрою після коми. Фінансова звітність має дві форми. Для детального та правильного заповнення, ознайомтесь з алгоритмом заповнення, перегляньте зразок або проконсультуйтесь зі спеціалістом.

Також в Інтернеті можна знайти онлайн-заповнення та онлайн-перевірку відомостей. Якщо звернутись до «робота», він може вказати на прості помилки або неточності у формі. Нагадаємо, що новостворені підприємства можуть подавати фінансову звітність у спрощеному форматі.

Звіт містить дві форми, кожна приблизно 15-20 рядків. На заповнення не витрачається багато часу, але необхідно уважно за всім слідкувати.