Чим займається нотаріус?

Чим займається нотаріус?

Нотаріус — фізична особа, яка наділена повноваженнями здійснювати нотаріальну діяльність на державних та приватних засадах. Основна задача нотаріусів у рамках закону посвідчувати права та інші документи, щоб вони набули юридичної сили. Також вони роблять інші нотаріальні дії передбачені законодавством.

Потреба скористатися послугами нотаріальної служби виникає тоді, коли письмовий доказ тих чи інших дій є надійнішим, аніж словесний. Оскільки він має юридичну силу і надає документам та свідоцтвам доказову силу.

Професійні обов’язки нотаріуса полягають у таких видах діяльності:

1. Пізнавальна (аналіз та дослідження поданих документів).

2. Комунікативна (спілкування з особами, які звернулися за нотаріальними послугами).

3. Засвідчувальна (засвідчування документів, прав та фактів та інші нотаріальні дії, які закріплюють законність та юридичність цивільних прав).

Під час своєї роботи нотаріус спирається на такі нормативно-правові основи, як:

⦁ закон “Про нотаріат”;

⦁ Конституція;

⦁ Регламент про алгоритм виконання нотаріальних дій;

⦁ нормативно-правові документи.

Розрізняють державних та приватних нотаріусів. Завірені документи обох мають ідентичну юридичну силу.

Які його основні обов’язки?

До головних обов’язків нотаріусів відноситься допомога особам, які до них звертаються у засвідченні їх прав та задля захисту їх інтересів. Також вони за необхідності мають роз’яснювати їх законні права та обов’язки, попереджувати, які саме наслідки можуть виникнути після вчинення тих чи інших нотаріальних послуг. Це робиться для того, щоб особа не зазнала шкоди внаслідок юридичної необізнаності.

Нотаріус повинен втримувати у суворій таємниці всі відомості та дані, які були отримані після вчинення законних дій. Він зобов’язаний відмовити від надання послуг, якщо є невідповідність до норм міжнародного договору або законодавства України.

Основні обов’язки нотаріальних контор:

⦁ посвідчення заповітів, документів, договорів, довіреностей й т.д.;

⦁ видача свідоцтв про можливість отримання спадщини, на права майнової частки й інших;

⦁ виконання опису майна;

⦁ засвідчення справжності копій документів, свідоцтв тощо;

⦁ передання документів від однієї особи до іншої;

⦁ приймання документів на збереження і т.д.

Існує й більш детальний перелік дій нотаріуса.

У разі, коли нотаріальний акт виконаний неналежно, то він вважається недійсним.

Тож можна дійти висновку, що робота нотаріальних органів полягає в офіційному підтвердженні певних фактів або прав особи, яка звернулася для того, щоб унеможливити здійснення правопорушень. Якщо ви хочете отримати кваліфікаційну допомогу у найкоротший термін, тоді вам ідеально підійде додаток UniExpert. Саме з ним ви зможете швидко знайти необхідну нотаріальну контору та спеціаліста, який допоможе вам у вирішенні питань. А відгуки інших користувачів, за якими ви зможете обрати фахівця, допоможуть вам зробити правильний вибір.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *