Чи вигідно вкладатись у депозити у вересні, коли гривня падає? Яка дохідність цих вкладів?

Чи вигідно вкладатись у депозити у вересні, коли гривня падає? Яка дохідність цих вкладів?

Мабуть, багато хто намагається зберігати свої гроші за допомогою вкладів у депозит. Достатньо лише покласти будь-яку суму фінансів у банк, обрати термін та чекати на отримання відсотків. Чи вигідно у вересні 2020 вкладати гроші у депозити?

Яка ситуації в Україні з депозитами?

На жаль, дохідність від депозитів продовжує падати. Причин декілька:

✅ Нестабільність гривні відносно долара та євро

✅ Зниження ставки по депозитах майже вполовину від початку року

Ще у січні 2020 року середня ставка за гривневими депозитами була приблизно 14,16% при обранні тарифів від 6 до 12 місяців. Однак, якщо врахувати податок у розмірі 19,5% від держави та те, що за останні 9 місяців гривня впала відносно долара, то людина, яка поклала у січні гривневий депозит за цей час не заробила, а втратила гроші. Це якщо рахувати доходи у доларах, щодо євро втрати будуть більшими.

Чому доходи від гривневих депозитів так впали?

Доходи з депозитів залежать від облікової ставки Національного банку України. Наразі ця цифра становить 6%, а на початку року була удвічі більшою. Чому знижувався цей показник? Чим менша ця цифра, тим дешевші будуть кредити для комерційних банків та населення.

Політику зі зменшення облікової ставки Нацбанку вів колишній голова Яків Смолій. Тоді ще планувалось подальше зменшення облікової ставки восени. Теперішнє керівництво поки не давало таких обіцянок. Скоріш за все, така політика буде продовжуватись, але питання наскільки швидко це буде робитись.

У якій валюті робити заощадження у депозитах зараз вигідніше?

У вересні доходи від депозитів стали ще меншими. Найвигіднішими по Україні є депозити у гривні на 12 місяців, а дохідність їх у середньому 8%.

Якщо оцінювати доларові депозити, то найвигідніші ті, термін яких понад рік. Їх середня дохідність по банках оцінюється в 1,75%. Щодо євро, то прибутковість ще менша, та складає 1%.

З іншої сторони важливо розуміти, що не тільки гривня впала відносно інших валют, а й долар. У такому разі євро виглядає більш впевнено.

Для того щоб зрозуміти, у чому краще тримати депозити, важливо знати, яким буде курс надалі. Коли гривня буде продовжувати падати, ліпше робити депозити у доларах та євро. Це не стільки для заробітку, а щоб не втрачати свої заощадження внаслідок інфляції.

А от якщо гривня буде міцнішати, або хоча б триматись на теперішній позиції, то краще вкладати національну валюту у депозити для більшої дохідності. Більшість провідних українських банкірів впевнені, що на кінець вересня-початок жовтня, гривня може ослабнути максимум до 28,2 за долар. Такий курс скоріш за все буде і на кінець року.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *