Чи може батько піти у відпустку при народженні дитини?

Чи може батько піти у відпустку при народженні дитини?

Українські чоловіки матимуть змогу оформити відпустку при народженні дитини до 14 календарних днів за рахунок роботодавця! Відповідний Закон ✅ ухвалила Верховна Рада.

Така відпустка може надаватися чоловікові, дружина якого народила дитину, або батькові дитини в разі, якщо він не перебуває у зареєстрованому шлюбі з її матір’ю, але якщо вони спільно проживають. Чоловік може скористатися додатковою оплачуваною 14-денною відпусткою впродовж 3 місяців з дня народження дитини.

Окрім того, таке право мають бабусі чи дідусі або інший повнолітній родич дитини, який фактично доглядає за цим малюком, якщо мати (батько) дитини є одиначкою (одинаком). Право на таку відпустку, відповідно до документу, має лише одна особа.

Також новим законом закріплено, що відпусткою для догляду за дитиною до трьох років однаково зможуть скористатися як батько, так і мати. Раніше чоловіки могли піти в таку відпустку, лише якщо матір дитини вийшла на роботу. Тому в родинах, де жінка – ФОП чи самозайнята особа, чоловіки взагалі не мали цього права.

☝️ Ще одна новація Закону – для чоловіків, які мають дітей віком до 14 років або дитину з інвалідністю, батьків, котрі виховують дітей без матері (зокрема у разі тривалого перебування матері в лікувальному закладі) може встановлюватися скорочена тривалість робочого часу.