Чи потрібно телефонувати адвокату в результаті ДТП?

Чи потрібно телефонувати адвокату в результаті ДТП?

Наскільки добре Ви вмієте зберігати спокій у стресових ситуаціях? Далеко не всі можуть одразу зібрати себе до купи. Зробити це буде набагато легше, якщо знати, як діяти.

Іноді трапляються надзвичайні ситуації на дорозі й необхідно швидко зорієнтуватись у такій ситуації, бо про це не задумуються передчасно. У разі дорожньо-транспортної пригоди потрібно не тільки опанувати себе, але й знати певний алгоритм дій, щоб зменшити кількість проблем.

Що потрібно робити у разі ДТП?

  1. Оцінити стан свого здоров’я та пасажирів.
  2. Викликати швидку (якщо є така необхідність), поліцію та попередити страхову компанію. Якщо винні Ви – повідомте номер Вашої страхової всім учасникам ДТП, в іншому разі Вам потрібно дзвонити у страхову компанію винуватця події.
  3. Зателефонуйте адвокату. Після приїзду працівників поліції юрист допоможе Вам зібрати всі необхідні бланки та звіти. До того ж юристу буде легше захищати Вас в судді, якщо він бачив ситуацію з самого початку.
  4. Якщо Вам запропонували пройти тест на наявність алкоголю в крові – не заперечуйте, але обов’язково візьміть довідку.

Як правило, якщо потрібно захищати свої права, то власних юридичних знань може бути недостатньо. Експерти рекомендують користуватись послугами адвоката, якщо є така можливість. Тим паче можна зателефонувати у службу безоплатної правової допомоги, номер якої можна знайти у додатку UniExpert.

Основні помилки при ДТП

Юристи радять: ні в якому разі не можна змінювати розташування автомобілів. Навіть під приводом: «Ваші авто заважають руху» або схожі обставини. Єдине, що може бути причиною для зміни розташування автомобіля – положення авто загрожує життю або здоров’ю людини.

У разі ДТП одразу телефонуйте у швидку, страхову та поліцію. Не потрібно намагатися «домовитись на місці». В такому рази Ви не матимете на руках ніяких документів, підтверджуючих Вашу правоту, що може призвести до неприємних ситуацій у суді. Для розмови з офіційними інстанціями краще мати під рукою номер адвоката.

Спроба залишити місце аварії є однією з головних помилок. Навіть, якщо Ви бачите, що Ваше авто не сильно постраждало, все одно краще розв’язати проблему офіційними методами.

Залишатись в автомобілі – це погана ідея. Після ДТП потрібно одразу залишити авто.

По-перше, необхідно заглушити двигун, адже якщо машина отримала сильний удар, якісь її запчастини можуть бути пошкоджені. Це не рідко призводить до пожежі.

По-друге, багато машин, що проїжджають по трасі можуть не помітити авто та врізатись у нього. Тому корисно очікувати приїзду швидкої та поліції на узбіччі. Пам’ятайте, що знаходитись на шосе дозволено лише у світловідбивальному жилеті.

Відсутність доказів. Поки Ви очікуєте приїзду поліції, Ви можете зробити якомога більше фото на свій телефон:

  • Розташування авто.
  • Пошкодження транспортних засобів.
  • Номери учасників аварії.

Все це допоможе у суді довести власну правоту.

Також помилково відмовлятися перевіряти написане. Якщо Вас просять підписати що-небудь, обов’язково потрібно перед цим прочитати. Якщо там написано не те, що Ви сказали, ні в якому разі не підписуйте. Краще заповнюйте документи з адвокатом.

А обрати собі якісного адвоката досить зручно за допомогою додатку UniExpert. Ви зможете не тільки швидко оцінити відгуки про адвоката, але й обрати для себе спеціаліста, офіс якого розташований недалеко від Вас.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *