Чому пари, які довго у стосунках, стають схожими один на одного? Думки психологів

Чому пари, які довго у стосунках, стають схожими один на одного? Думки психологів

А чи помічали Ви, як деякі пари мають схожі біоритми та звички? Можливо, це просто здається друзям та знайомим або таке дійсно є насправді? Відповідь надали вчені, які вирішили поставити усі крапки над «і» та розібратись у цьому складному питанні.

Що виявили науковці?

Не перший десяток років дослідники витрачають час та сили на те щоб зрозуміти, у чому полягає привабливість та як сходяться партнери. Тому що деякі спеціалісти сходяться на думці, начебто протилежності притягаються. Інші психологи впевнені, що зближають закоханих людей не їх характерні відмінності, а те чим вони схожі.

Авторитетне дослідження у 2010 році, яке було проведене в Мічиганському Університеті, підтверджує гіпотезу, що людям хочеться першочергово з коханою людиною мати спільні інтереси для цікавого проведення часу удвох. Такі умови дозволяють парі довший період часу бути разом.

Також відомий психолог Роберт Зайонц провів суттєву роботу з фотографіями багатьох пар. Оцінювалося те, як вони виглядають на початку відносин, а також через двадцять п’ять років сумісного життя. Авторитетний вчений підтвердив, що чим більше часу пари проводять разом, тим більше подібностей у них можна побачити.

Підґрунтям таких висновків виявилось у тому, що з часом партнери підсвідомо починають копіювати міміку людей, з якими так довго проводять час. Важливо зазначити, що значна кількість пар впевнені у тому, що мають однаковий характер. Які ще схожості з’являються у пар впродовж значної кількості проведеного часу разом?

  1. У людей виникає схожий стиль
  2. Поєднуються вподобання стосовно одягу
  3. З’являються нові улюблені способи проведення вільного часу

І це далеко не весь перелік. Оскільки люди, які довгий час знаходяться в компанії осіб, які їм подобаються, починають копіювати моделі їх поведінки. Не дарма кажуть, що з часом закохані сильно звикають один до одного. Це часто відбувається навіть з людьми, які знайомі лишень декілька тижнів.

Не завжди симпатія призводить до копіювання, іноді буває й обернений порядок. Наприклад, для маніпулювання людьми часто використовують копіювання поведінки. Якщо дві людини проводять разом час, а хтось з них копіює жести, поставу та поведінку іншої, то це збільшує вірогідність виникнення довіри до тої особи, яка здається сильно схожою.

Особливо потрібно зазначити, що коли у пари з’являється подібний стиль зовнішнього вигляду, то це також додає візуальної схожості. Можна довго розмовляти про кожну пару, наскільки у ній партнери схожі один на одного. Головне, щоб їм було добре разом та любили один одного.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *