Що таке друга пенсія? Хто й коли буде отримувати дві пенсії?

Що таке друга пенсія? Хто й коли буде отримувати дві пенсії?

А чи знаєте Ви, які бувають пенсії? Дійсно, вони різні та мають суттєві відмінності. Наприклад, найбільш поширена саме солідарна пенсія. Це коли усі офіційно оформлені працівники сплачують ЄСВ до пенсійного фонду. Її проблема полягає у тому, що Ви оплачуєте пенсії іншим людям, а коли самі будете на державному забезпеченні, то уже нове роботяще покоління буде фінансувати Вашу пенсію. Але так далі бути не може.

Яка в Україні ситуація з пенсіями?

У 2020 році за даними пенсійного фонду в Україні 11,3 мільйона пенсіонерів, а це більше ніж четверть усього населення. Як показує статистика, українська нація постійно старішає та з кожним десятиліттям процент пенсіонерів від усього населення буде тільки збільшуватися. У такій ситуації пенсійний фонд скоро уже не зможе сам себе забезпечувати, тому його постійно підтримує фінансово держава.

Для розв’язання такої проблеми потрібні суттєві кардинальні зміни, а саме перехід на накопичувальну пенсію. Для того, щоб кожний громадян відповідав виключно за свою пенсію. Вони бувають трьох типів:

  1. Солідарна – та пенсія, яка залежить від стажу та розміру зарплатні. За для її отримання працюючі громадяни відраховують Єдиний Соціальний внесок у Пенсійний фонд. Проблем у цієї системи достатньо та провідні країни світу відмовились або відмовляються від неї.
  2. Накопичувальна система повністю відповідає своїй назві. Це коли люди самостійно роблять внески у недержавні комерційні установи. А в той момент, коли людина досягає пенсійного віку, то ці гроші може отримати повною сумою, або частинами, або конкретну суму кожного місяця на протязі життя.
  3. Добровільні внески. Усе просто, скільки вклав грошей, стільки й отримав на пенсію.

Пенсійна реформа дає свої результати. На разі існує понад сто тисяч українців, які одразу отримують дві пенсії й надалі таких буде тільки більшати. Це ті, що отримують одночасно накопичувальну та солідарну пенсії, що є перехідним етапом. В ідеалі, на останньому етапі усі пенсіонери мають перейти на систему добровільних внесків.

Чому важливо змінювати пенсійну ситуацію?

З кожним роком кількість пенсіонерів збільшується і їх відсоткова доля серед українців збільшується. Якщо надалі буде використовуватись солідарна пенсія, то це призведе до колапсу пенсійного фонду, оскільки не буде вистачати грошей на їх оплату.

Стосовно накопичувальної пенсії. Поки що вона не є обов’язковою. Її отримують ті українці, які платили гроші в недержавні пенсійні фонди, які існують у нашій країні вже декілька років. У червні 2019 їх налічувалось 62. Поки планується законодавчо закріпити виплати на накопичувальну пенсію, щоб вона була обов’язковою для всіх разом з солідарною.

Значний плюс накопичувальної пенсії в тому, що гроші виплачуються на Ваш рахунок, тобто у випадку смерті фінанси передаються у спадок, а не зникають. Для того, щоб отримати відповіді на запитання стосовно пенсії, доречно телефонувати у Пенсійний фонд України. Їх номер можна знайти на головній сторінці додатку UniExpert.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *