Яка кількість українців отримали 8 тисяч допомоги на бізнес? А скільки відмовились від цього?

Яка кількість українців отримали 8 тисяч допомоги на бізнес? А скільки відмовились від цього?

Президент особисто обіцяв кожному офіційно працевлаштованому громадянину та підприємцю по вісім тисяч гривень. Цікаво, скільки людей погодились та отримали ці гроші? А також хто взагалі мав право на отримання тих грошей?

Скільки людей змогли отримати гроші?

Як повідомляє прес служба Офісу Президента, одноразову допомогу від держави отримало до півмільйона українців. І на цю програму було перераховано понад 3,5 мільярди гривень. І це лише до кінця 2020 року, а на початку наступного року виплати продовжились та завершились до початку карантину 8 січня.

За думкою прем’єр-міністра України завдяки цій програмі для допомоги людям, які стали частково безробітними, вдалося зберегти пів мільйона робочих місць. І це дійсно хороша програма в тому плані, що людям не треба було збирати сотні нікому непотрібних папірців, мати справу з чиновниками. Потрібно було лише заповнити декілька полів у додатку Дія.

Заявки могли подавати усі охочі до кінця 2020 року, а ще з 22 грудня вже почалися фінансові виплати. Важливо, що система завдяки доступу до офіційних реєстрів могла самостійно зробити висновок, чи має право людина на отримання цієї виплати. І при цьому не було людського фактору, тобто зникла можливість корупції чи довгого очікування на рішення.

Чому Дія ефективно допомогла роздати гроші підприємцям? Дані Мінсоцполітики

Найкраще з усіх відомств та органів влади під час підготовки до карантину спрацював саме мобільний помічник Дія. Саме цей додаток дозволяв отримувати по вісім тисяч гривень.

Як повідомила про цю програму міністр соціальної політики, громадянам навіть не потрібно було мати контакт з будь-яким чиновником. Записатись, вказати усі необхідні дані можна було з допомогою додатка і зробити це в будь-якому місці та будь-який час.

Особливо можливість не контактувати з людьми була важливою під час вірусної епідемії. Якщо це робилось би у звичайний спосіб, то півмільйона українців ходили би по різних державних інстанціях, збирали би папірці й таким чином вірус би розходився по країні набагато швидше.

За розрахунками міністерства соціальної політики, мали право отримати допомогу у вісім тисяч гривень приблизно 712 тисяч осіб. А скористались послугою 480 тисяч найманих працівників та ФОПів. Тобто третина тих, хто могли отримати карантинну допомогу, яка була частиною їх сплачених податків, навіть не звернулась за нею.

Це можна пояснити тим, що люди не вірили у можливість швидкого отримання грошей, а гадали що прийдеться пройти через десятки кіл бюрократичного пекла.

Також позитивний сигнал для підприємців був у тому, що на час карантину зменшили податкове навантаження на бізнес. Це, на думку урядовців, додатково зменшить відсоток безробіття в Україні.