Яким буде податок на нерухомість у 2021? Чи прийдеться платити усім, незалежно від розміру нерухомості?

Яким буде податок на нерухомість у 2021? Чи прийдеться платити усім, незалежно від розміру нерухомості?

На даний момент податки на нерухомість сплачують лише власники великої житлової площі, але існує вірогідність, що ця норма розшириться на всіх власників нерухомого майна. Якщо народні депутати підтримають новий законопроект, то платити за житло будуть усі, незалежно від розміру нерухомості.

Яка ситуація з податками на нерухомість зараз?

Не всі українці сплачують податки на нерухомість. Це стосується лише тих, хто має «зайві квадратні метри». А як зрозуміти, яка житлова площа є зайвою, а яка ні? Сплачують податки на нерухомість у наступних випадках:

❗️ Якщо приватний будинок має площу понад 120 квадратів.

❗️ Якщо у квартири повна площа більше 60 квадратних метрів.

❗️ Якщо в одного власника є квартира і будинок, загальна площа яких перевищує 180 квадратів.

Яким буде податок у 2021 році?

Згідно чинному законодавству, за кожен зайвий метр сплачується не більше півтора відсотка від мінімальної заробітної плати. Розмір цієї ставки, на яку треба множити кількість зайвих метрів у кожної місцевої влади свій, але цей коефіцієнт не може бути більшим за 1,5%.

У наступному році власники житла будуть платити за минулий рік, тобто за буремний 2020, тому до урахування суми податку будуть брати мінімальну заробітну плату, яка була на 1 січня 2020 року.

Яким може стати новий податок на нерухомість?

Сутність законодавчої ініціативи полягає в тому, щоб податок на нерухомість був прив’язаний не до метражу, а до економічно обґрунтованої вартості нерухомого майна. Місцеві ради залишать право на визначення ставки податку, проте вона не може бути більшою ніж 0,2% від оціночної вартості. Це означає, що якщо вартість житла один мільйон, то людина максимум заплатить 2 тисячі гривень на рік.

Пропонується обкладати податком також і недобудови. Маються на увазі ті будинки, які ще не ввели в експлуатацію, але в них уже можна жити. Для них пропонується максимальна ставка в 0,3%, щоб власники не могли маніпулювати з розмірами податків. Також пропонується скасувати пільги для гуртожитків, будівель у власності громадських організацій та інших соціальних споруд.

А натомість зможуть не сплачувати такий податок ветерани війни та пенсіонери. Для цього їх житло має відповідати певним нормам.

Законопроектом пропонується кожні 5 років робити масову оцінку нерухомості. А якщо це новобудова, то будуть рахувати оціночну вартість з моменту набуття прав власності на об’єкт. Дискусії з цього законопроекту тривають, якщо його приймуть, то з 2021 року люди почнуть платити за новими правилами.

16 comments

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *