Які вищі та спеціальності стали найбільш популярними у 2020 році?

Які вищі та спеціальності стали найбільш популярними у 2020 році?

Тисячі випускників цього року уже зробили свій вибір та штурмували приймальні комісії кращих університетів України. Найгарячіша фаза цьогорічної вступної кампанії тривала у серпні з 13 по 22 число. Відомо, що було подано понад один мільйон заяв на ступені освіти бакалавр та магістр.

Найбільш популярні спеціальності для абітурієнтів у 2020 році

Цього року вступників у вищі було понад 191 тисяча випускників. Це більше, ніж у тому році на 25 тисяч.

На державне замовлення є можливість подати лише п’ять заяв, а на контракт необмежену кількість. Саме тому їх так багато, на одного вступника припадає приблизно 5,5 заяв у вищі навчальні заклади.

Спеціальності, які входять у десятку лідерів по вподобанням абітурієнтів кожен рік змінюють лише свої місця у цьому ТОПі. Найбільше заяв 2020 рік подарував спеціальності «Право», аж 116 тисяч. На другому місці «Менеджмент» з 92 тисячами заяв. Далі йдуть по списку «Філологія», «Комп’ютерні науки» та «Середня освіта». Дуже популярні в минулих роках «Економіка» та «Програмна інженерія» на шостій та сьомій позиції відповідно.

Отже, можна зробити висновки стосовно того, які спеціальності є найбільш цікавими для сучасної молоді. Абітурієнти все більше цікавляться професіями, що пов’язані з комп’ютерами. Також, як завжди, значна кількість поданих заяв для майбутніх юристів, правозахисників та управлінців.

Така значна кількість охочих говорить про те, що такі спеціальності є перспективними та актуальними для сучасних професіоналів. Молодь бачить себе у сфері програмування, менеджменту та права, щоб професійно розвиватись та рости в обраних професіях.

Кращі університети України у 2020 році за кількістю заяв

В останнє десятиліття постійно конкурують між собою два найбільш популярних університети в Україні, які носять імена Шевченка та Сікорського. Кожен рік випереджає за кількістю вступників то один, то другий. У цьому році Київський національний університет імені Тараса Шевченка переміг з відривом у десять тисяч заяв від свого найближчого конкурента. Серед найпопулярніших ВНЗ варто відзначити наступні:

  • Львівський Національний Університет імені Франка
  • «Львівська політехніка»
  • Київський авіаційний університет

Десятка симпатій університетів мало чим змінюється за останні роки. Перевірені часом навчальні заклади не тільки входять до кращих в Україні ВНЗ. Також багато з них знаходяться у світових рейтингах ТОП 500 та ТОП 1000.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *