Як визнається угода недійсною?

Як визнається угода недійсною?

Якщо договір укладається вірно та згідно з законодавством, то він має певну юридичну силу. А якщо не відповідає таким вимогам, то його можна визнати недійсним. Таким терміном називають договір, який не створює правових наслідків, а також це означає, що документ не відповідає вимогам, які закладені законодавством.

Яким має бути дійсний договір?

При укладанні кожного документу, необхідно враховувати безліч правових особливостей. Оскільки при порушенні кожної з них, недійсність договору можна довести через суд.

Важливо зазначити, що такий документ не має суперечити діючому законодавству країни, а також інтересам держави. Також такий документ не може суперечити інтересам суспільства та його моральним принципам.

Важливо, щоб особа, яка була стороною укладання договору, мала достатній обсяг цивільної дієздатності. Наприклад, якщо це фізична особа, то вона не може укладати договір самотужки, якщо була визнана недієздатною повністю або частково. Наприклад, часто через це можуть анулювати договори про купівлю нерухомості. Тому це обов’язково потрібно враховувати перед укладанням подібного документа.

Також фізична особа стає дієздатною при досяганні вісімнадцяти років. У деяких випадках можна отримати це право уже в шістнадцять, але для цього людина має оформити статус підприємця за згодою батьків або опікунів.

Схожа ситуація і з юридичними особами. Приймати рішення від її імені, можуть лише офіційні органи управління, такі як директор або рада правління.

Експерти наголошують, що бажання укласти договір має бути добровільним, саме тому в особи має бути дійсне бажання укладання такого документу. Важливо враховувати, що у деяких випадках, які чітко прописані у діючому законодавстві, договір має бути нотаріально завіреним у нотаріуса. Якщо договір складають батьки, то умови документу не мають суперечити правам та інтересам неповнолітніх дітей.

Для того, щоб оскаржити дійсність договору, потрібні законні умови для цього та позов до суду. У таких складних юридичних питаннях розібратись доволі непросто, саме тому краще за все користуватись послугами професійного адвоката, який допоможе захистити Ваші права у суді. Для того, щоб знайти досвідченого експерта, Вам краще скористатись зручним додатком UniExpert. За допомогою нього є можливість не тільки обирати найбільш професійного та кращого спеціаліста завдяки реальним відгукам від інших користувачів, але й знайти експерта, офіс якого розташований близько до Вас.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *