Як відкрити ФОП онлайн у 2021 році?

Як відкрити ФОП онлайн у 2021 році?

У 2021 році питання відкриття бізнесу онлайн набуло нової хвилі популярності. Оскільки карантинні обмеження досі існують, а економіка країни швидко відновлюється і вже показує ріст. Звісно, що карантин рано чи пізно закінчиться, але на що чекати, поки відкриються відділення податкових служб. Тому пропонуємо до Вашої уваги інформацію, щодо відкриття бізнесу онлайн. Як це краще зробити?

Що потрібно підготувати та продумати перед реєстрацією?

По-перше, необхідно визначитись з типом Вашої майбутньої фінансової діяльності. Для цього обирають КВЕД – класифікація видів економічної діяльності. На сайті податкової є всі види їх та визначення, що означають. Ви можете вибрати один або кілька видів.

Друге, але не останнє за важливістю – наявність електронного підпису. Отримати його можна в АЦСК чи в іншій уповноваженій організації, проте це не безкоштовно. Перед подаванням документів ознайомтесь з переліком на сайті. У кожній організації цей перелік може відрізнятись.

Важливо, що очільник міністерства цифрової трансформації Михайло Федоров повідомив, що у додатку Дія у 2021 з’явиться можливість використовувати цифровий підпис, що суттєво спростить його використання

Мобільний додаток «Дія»

Наша країна рухається до розвитку онлайн технологій, країна у смартфоні поступово стає реальністю. Вже зараз Ви можете відкрити ФОП онлайн у смартфоні всього за 10-15 хвилин.

Спочатку у відомому додатку потрібно зареєструватись. Для цього в Дії можна використати онлайн банкінг, наприклад зайти через додатки Приват24, моно банк та інші. Після цього Ваші документи як id карта, біометричний паспорт, ідентифікаційний код повинні підтягнутись до додатку автоматично з реєстрів.

Далі необхідно вибрати форму, яка відповідає послузі відкриття ФОП. Ваша заповнена заява буде надіслана автоматично на адресу, що вказана у анкеті або за місцем реєстрації. Далі необхідно вибрати форму оподаткування:

✅ Спрощену

✅ Загальну

При виборі першої – заява буде автоматично направлена до відповідного органу за місцем Вашої реєстрації. А якщо загальну – то можете зареєструвати заяву на сплачування податку за додаткову вартість.

Про успішну реєстрацію або відмову Ви дізнаєтесь у своєму онлайн кабінеті та додатково отримаєте лист зі сповіщенням на електронну пошту. Тобто не потрібно ходити до чиновників або регулярно їм телефонувати.

Одразу після реєстрації ФОП у єдиному державному реєстрі з’явиться витяг, що засвідчує наявність ФОП. Його можна роздрукувати та використовувати як і інші документи. Він має таку ж юридичну силу, як і документ, що був у державних органах реєстрації.

З 2021 року Вам не потрібно реєструвати паперову книгу обліку доходу. А ще її раніше потрібно було купувати за власний кошт. Тепер замість неї звичайна форма, котру можна з легкістю оформити онлайн.

Реєстрація через iGov

Також для реєстрації ФОП можна використати iGov. Необхідно відкрити сторінку та вибрати пункт «Послуги бізнесу». Далі переходьте в «Реєстрацію даних». І шукаєте державну реєстрацію ФОП. На сайті можлива реєстрація ще не всіх видів діяльності та з часом їх стане більше. З повним переліком можна ознайомитись на офіційному сайті.

Реєстрація складається з анкети та вибору системи оподаткування. Далі обираєте кваліфікацію видів економічної діяльності та замовляєте послугу. Лист з результатом також буде надісланий на електронну адресу.