Як до появи ухвали в реєстрі судових рішень дізнатись, що на вас подали позов?

Як до появи ухвали в реєстрі судових рішень дізнатись, що на вас подали позов?

Як відомо, після того, як подано позовну заяву на фізичну або юридичну особу, суд її приймає і через певний час заносить в реєстр судових рішень. Підприємцям різних рівнів, а особливо великим компаніям регулярно потрібно перевіряти стан розгляду різних позовних справ, оскільки вирішення конфліктів через суди для них не рідкість. При цьому, як правило, у самому реєстрі судових рішень відповідна ухвала може з’явитись досить пізно.

Кожен юрист розуміє, як важливо вчасно відреагувати на будь-який позов, відповісти на нього та не пропустити встановлений законом термін для оскарження. Добре, якщо про позов повідомили вчасно та юрист встиг помітити. Але, як правило, таких позовних заяв багато і юридичний спеціаліст компанії не встигає вчасно приділити усьому увагу, що може призвести до значних неприємностей.

Що робити в такій ситуації?

Звичайно, можна тримати цілий штат юристів, які будуть відслідковувати кожну позовну заяву, але можна зробити простіше. Наприклад, існує спеціальна система пошуку та аналізу судової практики під назвою PravoSud. Система дозволяє спростити роботу для юристів компанії і самостійно проводить пошуки даних у реєстрі.

Система пошуку та аналізу судової практики дала змогу автоматизувати цей складний процес, позбавивши юристів необхідності щодня шукати дані у реєстрі.

Завдяки цій системі можна проводити моніторинг «Стану розгляду справ» за назвою юридичної особи або ПІБ фізичної особи. Таким чином можна дізнатись важливу інформацію щодо ухвали про порушення провадження ще до того, як вона з’явиться в реєстрі судових рішень. 

А до створення цієї системи пошуку, потрібно було не тільки самостійно проводити моніторинг, регулярно заходячи на сайт судової влади, але й шукати конкретні дані у відповідних формах, що досить незручно. Система PravoSud здобула перемогу на конкурсі проектів, які створені на основі даних OpenData.

Ще є цікава функція це пошук рішень стосовно практики Європейського суду з прав людини. На які можна спиратись під час оскарження рішень українського суду.

Також у базі даних можна оцінити декларації українських суддів та подивитись, як вони змінювались за попередні роки. Для цього потрібно зайти у спеціальний розділ «Аналіз по суддях», там можна здійснити пошук актів Верховної ради правосуддя відносно певного судді.

Окрім цього створено аналіз по тому, як суддя розглядає справи по кожній юридичній особі. І які рішення приймав у такому разі, враховуючи те, ким виступала компанія (відповідачем чи позивачем). Такі дані будуть дуже корисні для того щоб планувати власну стратегію у судових спорах, використовуючи певні тенденції у рішеннях окремого судді.

Завдяки чому стало можливим створення такого зручного інструменту моніторингу?

Останні роки державна судова адміністрація потроху почала відкривати для завантаження дані, які стосуються «Стану розгляду справ». Зараз описаний вище інструмент моніторингу знаходиться у бета-тестуванні, оскільки поки що доступні тільки дані суду за 2017-2020 роки.

ДСА (державна судова адміністрація) постійно відкриває більше даних і завдяки цьому Система PravoSud дає більше корисної інформації користувачам. А якщо Вам потрібно підібрати професійного юриста, то краще за все використати додаток UniExpert.