Як змінилася зовнішня торгівля України у 2020 році?

Як змінилася зовнішня торгівля України у 2020 році?

А чи знаєте Ви, з ким Україна торгує? На противагу критичним суспільним думкам, Україна активно торгує з багатьма країнами. Це у першу чергу Європейський Союз, РФ та інші країни. Однак сьогодні можна бачити серйозні зміни у балансі товарообігу. Як це вплине на українську економіку у подальшому?

Які зміни відбулись в українській торгівлі з іншими країнами?

Найголовніше, що змінилось у цьому році це те, що Росія уже не посідає лідерські позиції як торговельний партнер України. Також важливо зазначити, що найбільшим партнером за обсягами товарообороту стала Китайська Народна Республіка. Необхідно брати до уваги, що це сталось на тлі суттєвого сповільнення торгівлі з нашими європейськими партнерами.

Зменшення товарообігу з РФ не є новиною, оскільки ця тенденція спостерігається з 2014 року, а у 2019 суттєво прискорилась, оскільки були запроваджені нові торговельні обмеження між країнами. Наприклад, у грудні 2018 року північний сусід запровадив санкції, які стосувалися імпорту з України. Кількість товарів перевищила за 200. Через пів року додали до санаційного списку ще 140 одиниць товарів. До повної картини треба додати, що й експорт значної кількості російських товарів до України зменшився.

В результаті, експорт до Росії впав на цілих десять відсотків, а імпорт аж на тринадцять відсотків. Це означає, що вартість торгівлі між країнами з напруженими відносинами, зменшився до 10 мільярдів доларів, а це схоже на рівень початку двотисячних років.

Як в експорті, та і в імпорті Китай став головним українським партнером. При цьому, КНР випередила Німеччину в імпорті та Польщу в експорті. Звичайно, роль Китаю у нашій торгівлі збільшувалась з кожним роком, що не дивно через значне нарощування економічного потенціалу Піднебесної. Експерти були здивовані тим, що Китайська Народна Республіка перевершила Польщу в якості найбільшого партнера по експорту для України. Ще коли почався минулий рік, Польща залишалась лідером у цій сфері, але наразі ситуація кардинально відрізняється.

Що змінилось у торгівлі між нашою державою та ЄС за останні роки?

Зростання торгівлі між нашою державою та Європейським союзом було відновлено у 2016 році. Рушійною силою для збільшення товарообігу між країнами стало впровадження зони вільної торгівлі. Завдяки цьому розвиток торгівлі з ЄС за цей проміжок часу був швидшим, ніж з будь-яким іншим партнером.

Цей рік змінив ситуацію, оскільки приріст торгівлі з Польщею зменшився до 2%, а це суттєво менше порівняно із значним зростом за останні роки. Звичайно, такі зміни кардинально змінюють вектор розвитку торгівлі. Ще більш суттєво впливає наразі корона криза. Важливо враховувати, що економіка Європи тільки починає виходити з карантину й запрацює у повну силу тільки у 2021 році.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *