Як отримати робочу візу українцям: поради та рекомендації

Як отримати робочу візу українцям: поради та рекомендації

Робоча віза – необхідна умова для тих, хто планує працювати не на території України, а в інших державах. Робота за кордоном допомагає отримати не тільки колосальний досвід, але і гідну оплату своєї праці. Розглянемо особливості отримання робочих віз для різних країн у 2021 році.

Як отримати робочу візу в Польщу?

Оформлення робочої візи в Польщу не представляє проблем, так як сьогодні можна працевлаштуватися в цій країні навіть на місцевих біржах праці, що значно розширює горизонти українців. Самі ж поїздки доступні по «безвізу». Постійно з’являється безліч перспективних проектів, націлених на працевлаштування громадян, і польська сторона в цьому щиро зацікавлена. Польські роботодавці схвально відгукуються про наших трудових мігрантів і готові завжди їм піти на зустріч, наприклад, надати безкоштовне житло або додатковий вихідний для поїздки до сім’ї в Україні.

Робочу візу до Польщі можна отримати і в консульстві, як це було раніше, а також безпосередньо в Польщі, в’їхавши туди по безвізововому режиму і вже на місці визначившись з роботою. Якщо ви обрали перший варіант, для початку варто зібрати документи для робочої візи в Польщу, здійснити оплату консульського збору, записатися на прийом і подати документи. Що стосується стандартного пакету, то він буде таким:

? Заповнена візова анкета

? 2 фотознімка, що відповідають вимогам

? Закордонний паспорт і його копія (робляться всі сторінки)

? Внутрішній паспорт громадянина України (також надається з копією)

? Оригінал з копією страхового поліса, що покриває, як варіант, Європу, Шенген або ж весь світ.

? Якщо є, запрошення на роботу з польської сторони в оригіналі (варіант для тих, хто готує робочу візу заздалегідь, а не на місці).

Говорячи про те, як отримати робочу візу в Польщу, варто нагадати про те, що в консульстві заявника можуть додатково попросити додати до зібраного пакету документів довідки:

1️⃣ Бронь авіаквитків

2️⃣ Свідоцтво про укладення шлюбу (його розірвання) і так далі

3️⃣ Нерідко проводиться і додаткову співбесіду

Як правило, з моменту подачі документів і внесення візового збору проходить близько 5-7 днів. Якщо перевірка особливо ретельна, може пройти близько місяця, а в окремих випадках і 60 календарних днів, так що дізнаватися всі аспекти, як отримати робочу візу в Польщу, варто заздалегідь.

Як отримати робочу візу в Ізраїль?

Починаючи з 2011 року, всі громадяни України можуть їздити до Ізраїлю і перебувати там, протягом 90 днів без необхідності оформлення візи. Такий безвізовий режим поширюється тільки на тих, хто їде в гості або як турист. Якщо ж ви плануєте поїздку з метою роботи, комерційної / волонтерської діяльності, то варто з’ясувати, як отримати робочу візу в Ізраїль. Сьогодні Ізраїль став щільно співпрацювати з українськими центрами зайнятості, тому робочі спеціальності завжди потрібні. Це відноситься до робочих спеціальностей, таких як маляр, штукатур і так далі.

Тут є кілька важливих аспектів. Через певні геополітичні особливості у тих людей, у кого є в закордонних паспортах візи і відмітки про відвідування ряду арабських держав, можуть бути труднощі. В основному, це відноситься до таких країн, як:

❌ Іран;

❌ Ливан;

❌ Сірія;

❌ Лівія.

В принципі, в країну вас пустять, але перед цим доведеться піддатися ряду додаткових перевірок. Що стосується того, як отримати робочу візу в Ізраїль, то:

✅ Для вирішення питання варто звертатися в посольство.

✅ Залежно від мети візиту і його специфіки, готуються документи. В обов’язковому порядку слід надати запрошення з боку роботодавця.

✅ Вирішувати питання можна, як особисто, так і через довірену особу.

✅ Рекомендуємо складати всі документи в прозору папку, і більше нічого не приносити з собою в посольство.

Робоча віза в Ізраїль для українців оформляється в термін від тижня до 3 тижнів. Зазвичай все відбувається досить швидко, але, якщо консульський відділ завантажений, процес може і затягнутися. Іноді з’являються додаткові питання, а заявника можуть запросити на співбесіду.  Крім того, так як з 2011 року туристичні візи не потрібні, і можна перебувати до 90 днів там, можна спочатку полетіти і ознайомитися з зацікавившою вакансією, умовами, а вже потім оформити візу.

Нехтувати правилами ізраїльською міграційної служби не потрібно. Порушника чекає депортація. Українці, яких депортували, позбавляються права в’їзду на 10 років.

Робоча віза в Ізраїль передбачає отримання дозволу на перебування в країні протягом усього терміну дії договору. Зазвичай потрібно зібрати такий пакет паперів:

? Загранпаспорт;

? Заповнена анкета;

? 4 фотографії;

? Документи про влаштування на роботу;

? Запрошення від роботодавця;

? Відомості про посаду та заробітну плату, накопиченнях.

? Іноді до основного переліку документів потрібні додаткові. Це: 

? Рекомендації та відгуки з попереднього місця працевлаштування.

? Свідоцтво про народження.

? Посвідчення пенсіонера.

Вартість робочої візи в 2020 році – 46 доларів США. Збір стягують незалежно від рішення співробітника Посольства про видачу дозволу або відмову.

Як отримати робочу візу в Чехію?

Робоча віза в Чехію відноситься до категорії національних віз «Д». Вона може бути видана на різні періоди:

1️⃣ На 3 місяці;

2️⃣ На півроку;

3️⃣ На 2 роки.

Залежно від терміну перебування в країні буде формуватися ціна на робочу візу в Чехію для українців. У пакет документів входить:

? Запрошення від роботодавця;

? Візова анкета;

? Страховий поліс;

? Внутрішній паспорт;

? Загранпаспорт;

? Фотографії;

? Дозвіл на роботу;

? Відомості про наявність місця для проживання.

Також додатково потрібно оплатити:

⚠️ Візовий збір;

⚠️ Збір в консульство.

Робота в цій державі без отримання трудової візи неможлива, а нелегальне працевлаштування, як і в будь-якій країні, загрожує поганими наслідками.

Як отримати робочу візу в США?

Робоча віза в США дозволяє отримати дозвіл на роботу для тих фахівців, яких запросили в американські компанії. Для отримання документів, необхідна взаємодія роботодавця і запрошеного. Заявник повинен відповідати ряду вимог:

1️⃣ Високий рівень кваліфікації, підтвердженний дипломом, ступінь якого від бакалавра і вище. Також повинен бути присутнім досвід роботи.

2️⃣ Приймаюча сторона повинна обов’язково взяти участь у процесі отримання візи. Роботодавець складає петицію про співробітника.

3️⃣ Віза оформляється на 3 роки, потім її можна продовжувати, а сумарний час знаходження в Штатах становить 6 років. Потім можна без участі в лотереї подати заявку на отримання грінкарти.

Отже, як отримати робочу візу в США? Для цього слід пройти ряд етапів, і «перший хід» за роботодавцем:

? Подача петиції про працівника.

? Затвердження її в Службі громадянства та імміграції.

? Допускається подача петиції за півроку до відкриття візи.

? Після розгляду (2 тижні – 2 місяці) роботодавець отримує повідомлення.

? Заявник може збирати документи на робочу візу в США, заповнювати анкету, оплачувати збір і визначатися з датою співбесіди.

Портфель документів буде наступним:

? Петиція, складена роботодавцем;

? Форма I-797 від організації яка запрошує вас;

? Запрошення;

? Підтвердження наявної кваліфікації

? «Свіжі» довідки з попередніх місць роботи;

?Закордонний паспорт;

? Внутрішній паспорт України;

? Заповнена анкета;

? Підтвердження того, що анкета була зареєстрована;

? Електронне фото;

? Підтвердження оплати консульського збору (чек);

? Підтверджена запис на співбесіду;

? Оригінал довідки з місця роботи;

? Виписка з рахунку в банку, при цьому вона повинна бути актуальною, тобто зробленої за 3-6 місяців до подачі, не пізніше;

? Копія свідоцтва про укладення або розірвання шлюбу;

? Якщо є діти, копії свідоцтва про народження;

? Копії паперів на нерухоме майно та автомобіль.

Нерідко, щоб отримати робочу візу США в Україні, потрібно надати і додаткові документи. Тут дуже важливо враховувати різноманітність специфічних видів робочих віз, і в кожної варіації можуть бути свої відмінності в підготовці пакету документів:

✅ H-1B – саме затребуване рішення, про яке якраз і було написано вище. Візи такого типу актуальні для програмістів, вчених, інженерів з метою підняття економіки Штатів. Існують квоти (не більше 65 000 віз щорічно).

✅ H-2B – такі візи в США призначені, щоб залучати медбратів і медичних сестер, молодший медичний персонал в ті місця, де відзначається нестача співробітників.

✅ J – входить в програму з обміну вузів з різних країн.

✅ L – це мобільна робоча віза для компанії з офісом в США.

✅ O-1 – підходить для дуже талановитих людей в таких сферах, як наука, спорт, мистецтво та інші.

✅ P – груповий тип для команд з досягненнями міжнародного рівня.

✅ R – для релігійних діячів і вчителів.

✅ Q – набір персоналу в рамках програм з обміну працею для ознайомлення з традиціями США.

Як отримати робочу візу до Німеччини?

З червня 2017 року ті громадяни України, які мають біометричні паспорти, можуть в’їжджати на територію Німеччини   без візи, але це не відноситься до тих, хто їде в цю державу для роботи. Робоча віза в Німеччину як і раніше – обов’язкова умова, а для її отримання слід звернутися в консульство, зібравши необхідний пакет документів (це відноситься і до власників паспортів старого зразка, і нового):

? Закордонний паспорт і його копія (в 2 екземплярах).

? Внутрішній паспорт.

? Візова анкета. Надається 2 комплекти. Вона заповнюється або англійською, або німецькою мовою.

? 3 фотографії.

? Страхування.

? Укладений контракт з роботодавцем, в якому прописані всі важливі аспекти: час роботи, посаду, робочі часи, рівень оплати.

? Підтвердження кваліфікації також потрібно, як і у випадку з США. Для цього додається трудова книжка і відповідність дипломів стандартам Німеччини.

? Для деяких професій буде потрібен дозвіл на роботу. Це можуть бути, наприклад, лікарі, інженери та інші фахівці.

Як отримати робочу візу в Канаду?

Робоча віза в Канаду виходить досить складно. До апліканта пред’являються більш жорсткі вимоги. Щоб ваші шанси на позитивну відповідь зросли, необхідно надати наступні документи в консульство:

? Роботодавець отримує дозвіл на ваше запрошення.

? Безпосередньо лист-запрошення із зазначенням займаної посади, окладу, пільг, переліком умов праці.

? Контракт.

? Рекомендації від попередніх роботодавців.

? Наявність сертифікатів, здатних підтвердити належний рівень володіння мовою.

? Доказ оплати житла.

Цей список є базовим, і, звичайно, в нього можуть додаватися й інші довідки, документи з необхідністю переведення або на англійську, або на французьку мову. Особиста присутність – обов’язкова.