Як оформлюється договір поставки у 2021 році?

Як оформлюється договір поставки у 2021 році?

Така проста на перший погляд операція, як поставка продовольчих товарів, повинна правильно оформлюватись юридично. Це вбереже від небажаних клопотів у майбутньому.

Що таке договір поставки продовольчих товарів?

Не варто плутати договір поставки з договором купівлі та продажу. В певній мірі це так і є, адже це також різновид купівлі-продажу.

Для оформлення договору постачання продовольчих товарів необхідно виконати декілька критеріїв. Перше – постачати товар повинен суб’єкт господарювання, а друге – поставка повинна проводитись для підприємницьких цілей, а не для особистих.

Також до уваги потрібно взяти момент, між ким не можна створити договір поставки продовольчих товарів:

✅ Між фізичною особою підприємцем та фізичною особою

✅ Між підприємством та фізичною особою

✅ Між двома фізичними особами

У разі оформлення таких угод, має бути використана лише угода купівлі-продажу.

Також для створення договору постачання необхідна постійність. Певний проміжок часу за який виконується постійна та неперервна поставка продовольчих товарів. Ніхто не забороняє скласти договір на одну поставку товарів, але тоді юридично не буде різниці між договором купівлі-продажу.

Завдяки постійності можна виділити різні договори поставки. Опорною точкою при порівнянні стає рік, саме тому можна виділити договори:

? До року

? Однорічні

? Ті, що триваліші року

За відсутністю терміну поставок, договір за замовчуванням вважається однорічним.

Як правильно скласти договір поставки товарів?

Одного юридично вірного зразку не існує. Як правило, для складання такого договору використовують зразок договору купівлі-продажу. Рекомендується складати договір у письмовій формі аби уникнути у майбутньому суперечок та судових засідань. Звісно, у судді можна довести існування договору поставки у іншій формі, але це додатковий час, нерви та кошти.

Договір поставки продовольчих товарів не потребує юридичного засвідчування. Для набування дійсності необхідно поставити підписи. Але якщо він був завірений нотаріально, то його дійсність наступає з моменту завірення.

Зверніть увагу, що повинно бути вказано в договорі. Строки поставки та якість товару обов’язково повинні бути в договорі. Також умови оплати доставки товару треба вказати. Для повноцінного договору необхідно вказати відповідальність за порушення якості або терміну поставки. Не забувайте вказати документацію, яка йде разом з товаром.

При оформленні такого документу може знадобитись юридична консультація. Знайти підходящого експерта Ви зможете за допомогою додатку UniExpert.