Як повторно отримати свідоцтво про народження дитини?

Як повторно отримати свідоцтво про народження дитини?

Свідоцтво про народження – перший офіційний документ у житті кожної людини. Та іноді так трапляється, що він може пошкодитись або й того більше – загубитись. Втім, хвилюватись не варто: свідоцтва про державну реєстрацію актів цивільного стану, оригінали яких були викрадені, загублені, пошкоджені чи знищені, органи ДРАЦС видають повторно.

Що ж робити у таких випадках? Чи можливо отримати повторно свідоцтво про народження дитини?

Повторна видача таких свідоцтв здійснюється незалежно від місця державної реєстрації акту цивільного стану та місця проживання заявника.

Свідоцтва про народження дітей повторно видаються їх батькам і усиновителям незалежно від віку дитини.

Громадянам, які звернулися до відділу ДРАЦС особисто, повторні свідоцтва про державну реєстрацію актів цивільного стану видаються того самого дня при пред’явленні ними паспорта або паспортного документа.

Свідоцтва можуть також повторно видаватись представнику особи, яка має право на їх повторне отримання, у разі документального підтвердження його повноважень.

Особі, позбавленій батьківських прав, свідоцтва про народження дітей повторно не видаються.

Повторна видача свідоцтва про народження здійснюється за заявою:

? особи, щодо якої складено запис

? батьків

? усиновлювачів

? опікунів

? піклувальників

? представника закладу охорони здоров’я, навчального або іншого дитячого закладу, де постійно перебуває дитина

? органу опіки та піклування

Свідоцтво про державну реєстрацію акту цивільного стану видається представникам зазначених установ за довіреністю установи та при пред’явленні документів, що посвідчують їх особу.

? Свідоцтво видається за наявності паспорта (паспортного документа) заявника.

? Свідоцтва про народження дітей повторно видаються їх батькам і усиновителям НЕЗАЛЕЖНО від віку дитини.

? На свідоцтві, що повторно видане, робиться відмітка “Повторно”.

? У паперовому носії актового запису цивільного стану, на підставі якого повторно видано свідоцтво, проставляються серія, номер та дата його видачі.

? За заявою щодо повторної видачі відповідного свідоцтва, яка надійшла ПОШТОЮ, свідоцтво надсилається в семиденний строк до відділу ДРАЦС за місцем проживання заявника, про що доводиться до його відома.

? Відновлене свідоцтво має таку ж юридичну силу, як і втрачений документ.

Замовити повторну видачу свідоцтва про народження можливо також через вебпортал «Звернення у сфері державної реєстрації актів цивільного стану»:

https://dracs.minjust.gov.ua/

Для повторного отримання свідоцтва про народження необхідно сплатити державне мито у сумі 0,51 грн. ( 0,03 неоподаткованого мінімуму доходів громадян).